Burmistrz Rahm Emanuel: Chicago nadal jest miastem sanktuarium dla imigrantów

Burmistrz Rahm Emanuel: Chicago nadal jest miastem sanktuarium dla imigrantów

W komunikacie biura burmistrza z 13 listopada czytamy:

„Burmistrz Rahm Emanuel podkreślił dziś zobowiązanie Chicago do zachowania statusu miasta sanktuarium dla imigrantów i ogłosił, że operatorzy numeru 311 zostali specjalnie poinstruowani, by udzielać asysty każdemu, kto ma obawy i pytania dotyczące swojego statusu w Chicago i w Stanach Zjednoczonych.

‚Od chwili wyboru prezydenta elekta w wielu środowiskach imigranckich zarówno w samym Chicago jak i w całym kraju pojawiła się niepewność. Chciałbym zapewnić wszystkie rodziny, że Chicago jest i pozostanie miastem sanktuarium’  – powiedział burmistrz.  ‚Chicago od początku swojego istnienia było miastem imigrantów. Zawsze przyjmowaliśmy ludzi wszystkich wyznań i każdego pochodzenia, i chociaż zmienia się administracja, to nasze zobowiązania i wartości pozostają niezmienne’ – dodał Emanuel.

Władze miasta zachęcają rezydentów do telefonowania pod numer 311 w celu otrzymania oficjalnych informacji i wsparcia. Pod wskazanym numerem będzie można także uzyskać wiedzę dotycząca zaplanowanego na drugą połowę 2017 r.  programu wystawiania miejskiego dokumentu identyfikacyjnego. W najnowszym budżecie miejskim zostały wyasygnowane środki na uruchomienie wystawiania oficjalnego ID. Więcej informacji dotyczących przyszłorocznego programu oraz grafiku spotkań informacyjnych dotyczących identyfikatorów można znaleźć na stronie: www.cityofchicago.org/officeofnewamericans  lub dzwoniąc pod numer 311″ – czytamy w komunikacie biura burmistrza.

Zwyczaj praktykowany jest od czasów Harolda Washingtona, kiedy Chicago zostało miastem sanktuarium, w którym lokalne władze nie utrudniają życia nieudokumentowanym imigrantom.

(tz)

fot.tpsdave/pixabay.com

Categories: Chicago

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*