Burmistrz ogłasza program partnerstwa policji z właścicielami biznesów

Burmistrz ogłasza program partnerstwa policji z właścicielami biznesów

Burmistrz Lori Lightfoot w poniedziałek ogłosiła nowy program partnerstwa policji z lokalnymi biznesami, mający na celu podniesienie bezpieczeństwa poprzez zacieśnienie więzi z lokalną społecznością w całym mieście.

W ramach programu każdy z 22 dystryktów policyjnych będzie miał wyznaczonego oficera ds. łączności z biznesami, który wraz z komendantem współpracować będzie z właścicielami lokalnych biznesów w dziedzinie bezpieczeństwa i podniesienia zaufania mieszkańców do policji.

Zadaniem oficerów ds. biznesu będzie identyfikacja punktów handlowo-usługowych, które prowadzą jakąkolwiek nielegalną działalność, badanie skarg ze strony mieszkańców, zwłaszcza tych dotyczących bezpieczeństwa.

Program, będący partnerstwem między Chicagowskim Departamentem Policji i miejskim Departamentem ds. Biznesu i Ochrony Konsumenta, to kolejny krok w strategii nowej burmistrz mającej na celu powstrzymanie letniej przemocy w Chicago poprzez zacieśnianie współpracy na szczeblu lokalnym.

(jm)

Na zdjęciu: Lori Lightfoot fot.Patrick Pyszka/Chicago Mayor’s Office/Facebook

Categories: Chicago

Comments

  1. dosmucacz
    dosmucacz 11 czerwca, 2019, 08:35

    Takie partnerstwo nie zlikwiduje gangów. To jest „pobożne” życzenie pani burmistrz. Jedynie wprowadzenie gwardii narodowej do najniebezpieczniejszych dzielnic i współpraca policji może dać jakieś efekty.

    Reply this comment

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*