Burmistrz miasteczka w Illinois zastrzelony

Burmistrz małej miejscowości Washington Park, niedaleko St. Louis w stanie Illinois został zastrzelony w czwartek nad ranem. 52-letni JohnThornton został znaleziony z ranami postrzałowymi klatki piersiowej w rozbitym samochodzie, który uderzył w drzewo. Mężczyzna zmarł po przewiezieniu do szpitala.

fot. AP/ John Thornton został zastrzelony w Washington Park w czwartek rano
fot. AP/ John Thornton, burmistrz Washington Park

Według rzecznika lokalnej policji burmistrz miał w zwyczaju objeżdżać ulice miasta swoim samochodem o wczesnej porze, wracając z nocnej zmiany w zakładzie pracy, w którym  dodatkowo pracował. Według policji Thornton został napadnięty w swoim samochodzie; sprawcy oddali do niego dwa strzały z bliskiej odległości. Aresztowani zostali dwaj mężczyźni, dotychczas jednak  nie usłyszeli  formalnych zarzutów.

Washington Park to miejscowość, w której ponad połowa mieszkańców żyje na granicy ubóstwa, a średnia cena domu wynosi zaledwie 21 tysięcy dolarów.  Władze miasteczka pogrążonego w długach złożyły wniosek o ogłoszenie upadłości, w oparciu o tzw. Rozdział 9 prawa upadłościowego, które dotyczy lokalnych samorządów. Według sądowych dokumentów Washington Park dysponuje majątkiem na kwotę niespełna 50 tysięcy dolarów, a jego długi wynoszą ponad milion.

Burmistrz JohnThornton rok temu został wybrany na drugą kadencję.

Miasteczko Washington Park leży w południowo-zachodniej części stanu Illinois, około 10 mil na wschód od St. Louis.

MNP (AP, WBBM)

Copyright ©2010 4NEWSMEDIA. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Categories: Chicago

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*