Burmistrz Lightfoot krytykuje policję

Burmistrz Lightfoot krytykuje policję

Podczas odbywającej się w Nowym Jorku konferencji dla liderów, burmistrz Chicago Lori Lightfoot skrytykowała chicagowski departament policji mówiąc, że „policja straciła kontrolę nad ulicami”.

Słowa krytykujące działania chicagowskiej policji Lori Lightfoot wypowiedziała po wyjątkowo brutalnym weekendzie, podczas którego w Chicago postrzelonych zostało ponad 40 osób, w tym dziewięć śmiertelnie.

„Jeden taki weekend to jeszcze nie trend, ale ostatnio mieliśmy kilka takich weekendów, co wskazuje na to, że tracimy kontrolę nad ulicami” – powiedziała burmistrz Chicago na nowojorskiej konferencji dla liderów, na której spotkali się burmistrzowie kilkudziesięciu miast z całego świata.

Lori Lightfoot podkreśliła, że wciąż wierzy w skuteczność obecnego szefa chicagowskiej policji Eddiego Johnsona, ale ucięła spekulacje na temat odwołania go ze stanowiska mówiąc, że w obecnej sytuacji najważniejsze jest powstrzymanie rozlewu krwi na chicagowskich ulicach.

(gd)

fot.JOSHUA LOTT/EPA-EFE/REX/Shutterstock

Categories: Chicago

Comments

 1. dosmucacz
  dosmucacz 17 lipca, 2019, 16:02

  Bardzo interesujące uwagi pani burmistrz. Wiadomo, która partia sprawuje rządy w największych miastach USA takich Chicago, NY, LA, San Francisco, Denver, Seattle, Washington DC. Konsekwencje tego wszyscy powinni znać (jeżeli tylko chcą). Chicago jest jednak szczególnym wyjątkiem i należy szczególnie podkreślić „osiągnięcia” ostatnich burmistrzów (B. Daley, R. Emanuel) i „wzrost” bezpieczeństwa na ulicach Chicago w trakcie ich rządów. Myślę, że najlepszym rozwiązaniem jest polecenie dla policji, aby każdy zamiar użycia broni zgłaszać do odpowiedniego ośrodka decyzyjnego i bez uzyskania zgody nawet nie wolno odbezpieczać broni. Przestanie się wtedy mówić, że wszystkiemu jest winna brutalność policji. Zresztą jeszcze lepszym rozwiązaniem jest wycofanie policji z niektórych dzielnic Chicago i pozostawienie ulic w tych dzielnicach pod rządami gangów. One same między sobą rozwiążą wszystkie problemy i wtedy zapanuje wreszcie spokój.

  Reply this comment
 2. Andy
  Andy 17 lipca, 2019, 18:04

  Proponuje wycofac policje z south side , sami sie powystrzelaja a i budzet tez zyska bo odpadnie section 8

  Reply this comment
 3. Christopher
  Christopher 18 lipca, 2019, 20:43

  Moze zrobic tak jak w filmie ” escape from N.Y” z Russell-em , ogrodzic plotem Eastside Chicago , sami sie wystrzelaja to i Trump bedzie happy bo on lubi ” mury stawiac „

  Reply this comment
 4. Christopher
  Christopher 18 lipca, 2019, 20:44

  Moze zrobic tak jak w filmie ” escape from N.Y” z Russell-em , ogrodzic plotem Southside Chicago , sami sie wystrzelaja to i Trump bedzie happy bo on lubi ” mury stawiac „

  Reply this comment

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*