Burmistrz Emanuel chce podwyżek cen benzyny

Burmistrz Emanuel chce podwyżek cen benzyny

Burmistrz Chicago, Rahm Emanuel wezwał do podwyższenia stanowego podatku od benzyny. Zdaniem Emanuela podwyżka jest niezbędna, aby wdrożyć plan remontu i modernizacji stanowej infrastruktury.

„Nasz stan nie może już dłużej zwlekać” – powiedział burmistrz Emanuel wzywając do podniesienia stanowego podatku od benzyny. Zdaniem burmistrza pieniądze uzyskane w ten sposób są jedynym źródłem, z którego możliwe będzie sfinansowanie modernizacji i remontów stanowej infrastruktury, w tym dróg, mostów i wiaduktów.

Proponowana podwyżka podatku w praktyce oznaczać będzie wyższe ceny na stacjach benzynowych. Cena galonu paliwa wzrosłaby o 20-30 centów. Emanuel podkreślił, że stanowy podatek od benzyny nie był podnoszony od 28 lat, a z powodu braku funduszy stanowa legislatura od blisko dekady nie zatwierdziła żadnego generalnego planu odbudowy podupadającej infrastruktury.

Ostatni taki plan w życie wprowadzono w 2009 roku, a 31 mld dol. na jego sfinansowanie pochodziło z zalegalizowania wideo-hazardu, podniesienia podatków dla kierowców i opodatkowania kosmetyków i alkoholu.
(gd)

fot.LARRY W. SMITH/EPA

Categories: Chicago

Comments

  1. diwron
    diwron 11 grudnia, 2018, 18:46

    Ciekawa informcja. Emanuel pewnie zapatrzył się na Francję. Chce upodobnić Chicago do Paryża. Dodatkowo chce szybkiej legalizacji marihuany i budowy kasyna. Liczy, że mieszkańcom Chicago wystarczy pieniędzy na podróż do sklepów z marihuaną i do kasyna. Myśli, że o innych potrzebach i problemach przestaną myślec.

    Reply this comment

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*