Burmistrz elekt w Springfield

Burmistrz elekt w Springfield

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, burmistrz elekt Lori Lightfoot złożyła wizytę na stanowym Kapitolu. W Springfield m.in. spotkała się z gubernatorem J.B. Pritzkerem i wystąpiła na forum obu izb parlamentu stanowego.

Podczas dwudniowej wizyty, 10 i 11 kwietnia, burmistrz elekt Lori Lightoot przemawiała przed członkami Izby Reprezentantów Illinois i Senatu stanowego. W obu wystąpieniach przedstawiła swoją historię parlamentarzystom i obiecała współpracować z legislaturą bez względu na afiliacje partyjne jej członków.

Podkreśliła też, że jej decydująca wygrana w wyborach świadczy o tym, że chicagowianie obdarzyli ją zaufaniem i przyznali jej mandat na kierowanie miastem. Apelowała również o zatwierdzenie ustaw, które przyczynią się do zmniejszenia przemocy w Chicago. Wyraziła nadzieję, że jej wystąpienie to tylko początek dobrych relacji z ustawodawcami.

Lightfoot rozmawiała też z gubernatorem J.B. Pritzkerem, a po spotkaniu powiedziała, że było ono znakomite. Jak stwierdziła, gubernator Pritzker i Chicago mają wspólne cele i interesy. Określiła Pritzkera jako otwartą i bardzo rozsądną osobę.

Burmistrz elekt spotkała się także z demokratycznym przywództwem Senatu i przewodniczącym republikańskiej mniejszości.Planuje też ona wizytę w stołecznym Waszyngtonie i w Kongresie.

(ao)

Na zdjęciu: Lori Lightfoot i J.B. Pritzker fot.Governor JB Pritzker/Facebook

Categories: Chicago, wybory 2019

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*