Burmistrz chce otwarcia chicagowskich bibliotek w niedzielę

Burmistrz chce otwarcia chicagowskich bibliotek w niedzielę

Burmistrz Chicago Lori Lightfoot chce, by wszystkie chicagowskie biblioteki publiczne były otwarte również w niedzielę. Obecnie tylko cztery z 77 placówek otwarte są w ten dzień tygodnia.

Propozycję burmistrz ogłosiła w poniedziałek 24 czerwca podczas inauguracji letnich programów w chicagowskich bibliotekach. Podobnie jak organizowane przez miejskie parki półkolonie, programy w bibliotekach mają zapewnić chicagowskim dzieciom i młodzieży bezpieczne i produktywne spędzenie czasu podczas wakacji.

Spośród 77 chicagowskich bibliotek tylko cztery otwarte są w niedzielę i to tylko od 1 do 5 pm. Są to główna biblioteka Harolda Washingtona w śródmieściu oraz oddziały Woodson, Sulzer i Legler.
Zdaniem burmistrz, chicagowskie biblioteki publiczne to jedna z najlepszych rzeczy, jakie Chicago ma do zaoferowania, a rozszerzenie godzin otwarcia na niedziele pozwoli na korzystanie z nich mieszkańcom, którzy właśnie w ten dzień tygodnia mają więcej czasu.

Burmistrz nie sprecyzowała, ile kosztować będzie rozszerzenie godzin otwarcia, ani skąd wezmą się na to pieniądze, lecz zapowiedziała, że „na pewno” włączy ten pomysł do swojego pierwszego budżetu.

Poprzednik Lightfoot, Rahm Emanuel, w 2012 r. zaproponował znaczną redukcję etatów pracowników bibliotek oraz ograniczenie godzin otwarcia i usług chicagowskich bibliotek. W ostateczności pełnej realizacji tego pomysłu sprzeciwili się chicagowscy radni, lecz biblioteki ucierpiały nieodwracalne skutki. (jm)

fot.Pixabay.com

Categories: Chicago

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*