Buffalo Grove w 50-tce najlepszych miasteczek w USA

Buffalo Grove w 50-tce najlepszych miasteczek w USA

Buffalo Grove, miasteczko położone na północnych przedmieściach Chicago, znalazło się na liście 50 amerykańskich miasteczek, gdzie żyje się najlepiej. Burmistrz nie może się temu nadziwić.

fot. vbg.org

fot. vbg.org

Zestawienie miejscowości o największym standardzie życia przygotował Money Magazine. Pierwsza lokata należy do Sharon w Massachusetts, którego populacja nie przekracza 18 tys. mieszkańców. Średnie ceny domów sięgają tam 375 tys. dol., a o atrakcyjności miejsca stanowi bliskość Bostonu, gdzie pracuje większość rezydentów Sharon.

Buffalo Grove ze stanu Illinois zajęło na liście 46. pozycję. Jeffrey Braiman, zarządzający miasteczkiem, dziwi się, że tylko jedna miejscowość z Illinois znalazła się na liście i że to, co w Buffalo Grove od dawna uznawane jest za standardy – w reszcie kraju uchodzi za luksusy. – Reszta kraju dowiedziała się o tym, że o pewnych rzeczach wiemy od dawna, że Buffalo Grove jest świetnym miejscem do życia i zakładania rodziny. Mamy znakomite szkoły i lokalne serwisy dla mieszkańców.

Braiman podkreśla także, że graniczącą z Wheeling i Deerfield miejscowość charakteryzuje duża ilość zieleni i niewielki stopień przestępczości.

Buffalo Grove ma 42 tys. mieszkańców; średnia cena domów nie przekracza 200 tys. dolarów.

(mb)

Categories: Chicago

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*