Budżet CTA zatwierdzony: przejazdy nie zdrożeją, poprawią się warunki podróżowania

Budżet CTA zatwierdzony: przejazdy nie zdrożeją, poprawią się warunki podróżowania

W zatwierdzonym na rok 2015  budżecie CTA nie ma ani podwyżek opłat, ani redukcji w usługach pasażerskich, planowane jest natomiast polepszenie ich jakości.

Nowy budżet przedsiębiorstwa transportu miejskiego Chicago Transit Authority nie ma deficytu już czwarty rok z rzędu i opiewa na kwotę 1,44 mld dolarów. Nie zawiera też podwyżek opłat za przejazd kolejkami i autobusami CTA.  Cena pojedynczego przejazdu autobusem będzie w dalszym ciągu wynosiła 2 dol., kolejką 2,25 dol., bez zmian pozostanie cena biletów długoterminowych.

Zgodnie z planem finansowym, przedsiębiorstwo CTA nie przewiduje żadnych ograniczeń w serwisie pasażerskim, a wręcz przeciwnie − liczne usprawnienia, w tym dodatkowe pociągi  w godzinach szczytu na trasie niebieskiej (Blue Line), pomarańczowej (Orange Line), czerwonej  (Red Line)  i brązowej (Brown Line).

Ponadto, zwiększenie komfortu podróżowania po mieście ma być związane  z postępującą modernizacją infrastruktury − przebudową stacji, dalszą wymianą trakcji,  taboru kolejowego i autobusowego oraz wprowadzaniem zaawansowanych technologii.

Planowane nakłady na modernizację sieci komunikacji miejskiej przekraczają 5 mld dolarów; firma chce wprowadzić te ulepszenia w ciągu najbliższych 5 lat.

Jak informuje w komunikacie prasowym szef CTA Forrest Claypool, inwestując w infrastrukturę przedsiębiorstwo przygotowuje się do wzrostu o przynajmniej jeden proc. liczby pasażerów oraz liczby przejazdów środkami komunikacji miejskiej.

(ao)

fot.David Wilson/Flickr

Categories: Chicago
Tags: 2015, budżet, CTA

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*