Brutalne morderstwo w sklepie numizmatycznym

fot.Devanath/pixabay.com

fot.Devanath/pixabay.com

Mieszkaniec Jefferson Park został oskarżony o morderstwo właściciela sklepu numizmatycznego w dzielnicy Irving Park. Zbrodnia miała miejsce 1 kwietnia.

19-letni Jonathon Herrera pozostawił krwawe odciski palców po zabójstwie 56-letniego Petro Rymara i splądrowaniu jego sklepu przy 3993 N. Pulaski Road. Prokuratura twierdzi, że Rymar, właściciel Bart’s Coins And Collectibles, wpuścił Herrerę do sklepu, a następnie został brutalnie zaatakowany przez rabusia. Sklepikarz otrzymał kilka ran kłutych w klatkę piersiową, które okazały się śmiertelne.  Herrera obrabował sklepowy sejf i uciekł przez wybitą szybę wystawową; jego ucieczkę widziało kilku świadków. Dochodzenie pozwoliło ustalić, że zabójstwa dokonano przy użyciu ostrego przedmiotu, jednak narzędzia zbrodni do tej pory nie odnaleziono.

Po napaści na sklep Herrera zastawił w lombardzie kilka zrabowanych przedmiotów, które pomogły w ostatecznej identyfikacji sprawcy.

Władze twierdzą ponadto, że napastnik jest sprawcą dokonanego 24 marca włamania do sklepu w dzielnicy Forest Glen. Z Archie’s Precious Metals przy 5516 W. Devon Avenue sprawca skradł biżuterię, antyczne monety i gotówkę wartości 25 tys. dolarów. Nikt nie odniósł wówczas obrażeń.

Herrera zamieszkały w okolicy 5300 North Lovejoy Avenue usłyszał zarzuty morderstwa, rabunku z bronią w ręku i włamania. Przebywa w areszcie bez możliwości wyjścia na wolność za kaucją. (ak)

Categories: Chicago

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*