Bruce Rauner ujawnił część zeznania podatkowego. Kandydat na gubernatora zarobił blisko 61 milionów

Bruce Rauner ujawnił część zeznania podatkowego. Kandydat na gubernatora zarobił blisko 61 milionów

Republikański kandydat na gubernatora Bruce Rauner ujawnił część swoich zeznań podatkowych. Biznesmen zarobił blisko 61 mln dol., ale nie do końca wiadomo, w jaki sposób.

Dokumentacja podatkowa upubliczniona przez Raunera pokazuje, że zarobił  60 777 806 dol. z czego zapłacił ponad 17 mln dol. (około 27 proc.) w podatkach federalnych (ponad 14 mln dol.) i stanowych (prawie 3 mln dol.).

Ponadto Rauner poinformował w komunikacie prasowym, że jego żona Diana nie pobiera wynagrodzenia za swoją pracę w organizacji charytatywnej Ounce of Prevention Fund.

W zeznaniu podatkowym figurują też datki na cele dobroczynne w wysokości 5 mln dolarów. Z tej kwoty milion dolarów przekazali Raunerowie Amerykańskiemu Czerwonemu Krzyżowi na pomoc dla ofiar tornado w Washington w Illinois.

W miniony weekend Rauner prowadził kampanię wyborczą w Libertyville na północno-zachodnim przedmieściu Chicago, ale rozmawiając z mieszkańcami tej miejscowości oraz z mediami nie odpowiedział na pytania dotyczące źródła jego zarobków w minionym roku.

Rauner toczy  bój o najwyższy w Illinois urząd z ubiegającym się o reelekcję gubernatorem Patem Quinnem. Wyścig republikanina i demokraty jest zacięty i wyrównany.

Najnowszy sondaż, pokazuje nieznaczną przewagę Quinna, ale nieistotną statystycznie, bo mieszczącą się w granicach błędu (3 proc.). W sondażu Early and Often, politycznej witryny  internetowej gazety „Chicago Sun-Times”, Quinn uzyskał  44,5 proc. głosów, a Rauner 41 procent.

Ten sam sondaż − na ponad 1100 osobach − wykazał, że 41 proc. respondentów uważa, iż kandydat na gubernatora musi mieć przede wszystkim doświadczenie biznesowe , a 24 proc. − polityczne. Natomiast 25 proc. ankietowanych oczekuje od kandydata obu rodzajów doświadczenia. W opinii 8 proc. ani jeden, ani drugi rodzaj doświadczenia nie odgrywa żadnej roli.

Przypomnijmy, że dziś o godz. 18, odbędzie się kolejna debata Quinna i Raunera, którą pokaże  telewizja WBBM na kanale 2. W poniedziałek 20 października o godz. 20, debata będzie transmitowana przez telewizję WLS na kanale 7.(ao)

Na zdjęciu: 

Bruce Rauner fot.Bruce Rauner Facebook

 

Categories: Chicago, Wybory 2014

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*