Broń i narkotyki w domu w Portage Park

Broń i narkotyki w domu w Portage Park

16. District, CPD   |   5151 N. Milwaukee Ave. Chicago, IL 60630   |   tel. (312) 742-4480

 

Prawie siedem godzin trwała policyjna akcja zakończona w piątek 29 listopada aresztowaniem uzbrojonego sprawcy, który zabarykadował się w domu w dzielnicy Portage Park na północnym zachodzie Chicago. Wzięli w niej udział funkcjonariusze z 16. dystryktu i jednostek SWAT.

W piątek 29 listopada rano mieszkańców spokojnej okolicy, w rejonie 5200 W. Patterson, postawiły na nogi strzały. Oddał je ok. godz. 6.50 am 30-letni Claudio Torres przed swoim domem, a następnie zabarykadował się w budynku.

Po prawie siedmiu godzinach prowadzonych z nim negocjacji, oddał się w ręce funkcjonariuszy. Nikt nie został ranny. Podczas przeszukania domu odkryto broń, dużą ilość narkotyków, w tym marihuanę i LSD, oraz gotówkę.

Dowódca 16. dystryktu chicagowskiej policji Maureen Biggane w przesłanym nam oświadczeniu podziękowała funkcjonariuszom biorącym udział w tej akcji za znakomitą pracę, a mieszkańcom dzielnicy za współpracę.

„Doceniamy wkład społeczności i będziemy nadal ciężko pracować, aby zapewnić bezpieczeństwo w naszej dzielnicy” – napisała Biggane.

Claudio Torresowi postawiono zarzuty karne związane z nielegalnym użyciem broni i posiadania środków odurzających i substancji psychotropowych. Ponownie ma on stanąć przed sądem we wtorek, 3 grudnia,

(tos)

fot. arch. 16. dystryktu policji

Categories: Chicago

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*