Brak budżetu: politycy bez prądu, kierowcy bez powiadomień

fot.Ewa Malcher/Hans/pixabay.com

fot.Ewa Malcher/Hans/pixabay.com

Z powodu impasu budżetowego w Illinois kierowcy nie będą otrzymywać listów przypominających o konieczności odnowienia rejestracji samochodowej. Sekretarz stanowy Jesse White ostrzegł, że brak funduszy zmusi go do wprowadzenia dalszych drastycznych redukcji, w tym do zamknięcia filii jego biura. Skutki impasu odczują także politycy; na stanowym Kapitolu zostanie odcięty prąd.

Biuro Sekretarza Stanowego, rejestrujące pojazdy mechaniczne, zrezygnuje z wysyłania powiadomień o upływie terminu rejestracji. Dzięki zaoszczędzonym pieniądzom – w skali miesięcznej 450 tys. dol. – do adresatów trafią tytuły własności i tablice rejestracyjne. Ale i na to zabraknie w końcu pieniędzy, jeśli impas budżetowy będzie się przedłużał − bije na alarm sekretarz White.

W ubiegłym tygodniu White napisał list do gubernatora Bruce’a Raunera , w którym ostrzegł go, że jeśli budżet Illinois nie zostanie szybko zatwierdzony, będzie musiał zamknąć oddziały swego biura, a stanowy Kapitol zostanie pozbawiony prądu z powodu niezapłaconych rachunków za elektryczność.

Illinois nie ma budżetu już trzy miesiące w wyniku przepychanki politycznej między republikańskim gubernatorem Raunerem a parlamentem stanowym, w którym dominują demokraci. Rauner domaga się zatwierdzenia ustaw ograniczających prawa związków zawodowych. Demokraci chcą, by uczestniczył w debacie budżetowej, mającej na celu likwidację deficytów i wprowadzenie podwyżek podatków.

(ao)

Categories: Chicago
Tags: budżet, illinois

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*