Ból pooperacyjny będzie leczony marihuaną

fot.Daniel Karmann/EPA

fot.Daniel Karmann/EPA

 

Dołączenie bólu pooperacyjnego do list chorób i dolegliwości leczonych medyczną marihuaną zalecił Stanowemu Departamentowi Zdrowia Publicznego sąd powiatu Cook. Receptę na marihuanę pacjenci po operacjach będą mogli otrzymać już pod koniec października.

Sędzia powiatu Cook  Neil Cohen zalecił dyrektorowi Stanowego Departamentu Zdrowia Publicznego dr. Niravovi Shahowi dołączenie w ciągu najbliższych 30 dni bólu pooperacyjnego do listy dolegliwości leczonych w Illinois medyczną marihuaną.

To drugi w tym roku przypadek sądowego nakazu dołączenia jednostki chorobowej do listy chorób i dolegliwości leczonych przy pomocy medycznej marihuany. W czerwcu sędzia Cohen postanowił o wpisaniu na listę zespołu stresu pourazowego (PTSD).

Decyzja spotkała się z aprobatą Stanowej Rady Doradczej ds. Medycznej Marihuany i pacjentów objętych programem leczenia konopiami. Illinois jest jednym z ostatnich stanów, które nie stosują medycznej marihuany do leczenia bólu chronicznego.

Krytycy podkreślają, że rozszerzenie listy schorzeń o przewlekły ból (w tym pooperacyjny) stanowić może pole do nadużyć, a o medyczną marihuanę ubiegać będą się osoby używające jej w celach niemedycznych.

(gd)

Categories: Chicago

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*