Bob Fioretti zmierzy się z Toni Preckwinkle o urząd prezesa Rady Powiatu Cook

Bob Fioretti zmierzy się z Toni Preckwinkle o urząd prezesa Rady Powiatu Cook

Były radny chicagowski Bob Fioretti ogłosił w poniedziałek swoją kandydaturę na prezesa Rady Powiatu Cook. W zmaganiach o nominację Partii Demokratycznej zmierzy się z Toni Preckwinkle, która urząd pełni od 2010 roku.

Ogłaszając swoją kandydaturę 13 listopada w Lansing Fioretti skrytykował powiatowe decyzje, które wprowadzają „podatek za podatkiem” i zapowiedział reformę zarządu.

Ostatnio Fioretti intensywnie włączał się w wysiłki zmierzające do obalenia kontrowersyjnego podatku od napojów słodzonych. Już wtedy pojawiły się głosy o jego możliwej kandydaturze.

W odpowiedzi na zgłoszenie kandydatury Fioretti biuro Toni Preckwinkle wydało oświadczenie, w którym podkreśla zaangażowanie prezes w sprawy mieszkańców powiatu Cook oraz jej osiągnięcia na polu reformowania administracji i poprawy dostępu do opieki zdrowotnej. „Prezes Preckwinkle ma szerokie poparcie w całym kraju i silną pozycję, aby wygrać reelekcję” – czytamy.

64-letni Bob Fioretti jest rodowitym chicagowianinem; jego matka jest Amerykanką polskiego pochodzenia, ojcem włoski imigranta. Od wczesnej młodości Fioretti angażował się w działalność społeczną i polityczną. Z zawodu jest adwokatem. W latach 2007-2015 sprawował urząd radnego w 2. okręgu miejskim. W 2015 r przegrał w pierwszej turze wyborów na burmistrza Chicago.

(jm, ao)

Na zdj.: Robert “Bob” Fioretti fot.Dariusz Lachowski

Categories: Chicago

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*