Blisko dwa miliony pasażerów na chicagowskich lotniskach

fot.Tannen Maury/EPA

Chicagowskie lotniska są przygotowane na świąteczną gorączkę towarzyszącą Świętu Dziękczynienia oraz obsłużenie blisko dwóch milionów pasażerów, którzy wybrali się w świąteczną podróż.

Chicagowski Departament Lotnictwa (CDA) poinformował, że lotniska O’Hare i Midway znajdą się podczas najbliższych dni wśród najbardziej obleganych portów lotniczych w Stanach Zjednoczonych. W ciągu najbliższego tygodnia towarzyszącego Świętu Dziękczynienia chicagowskie lotniska obsłużą 1,9 mln podróżnych.

Dzięki użyciu najnowszych technologii do odprawy i kontroli pasażerów czas oczekiwania na odprawę ma być w tym sezonie świątecznym najkrótszy w kraju, a punkty odpraw na O’Hare będę otwarte przez całą dobę.

Największego ruchu na lotniskach CDA spodziewa się w niedzielę, 26 listopada. Tego dnia na O’Hare pracownicy obsłużą prawie 250 tys., a na Midway 90 tys. podróżnych. Aby umilić okres oczekiwania na odprawę, oba chicagowskie lotniska pomyślały o świątecznych atrakcjach. 22 listopada na O’Hare będzie można podziwiać występy muzyków, a na Midway paradę z okazji Święta Dziękczynienia. Lotniskowe sklepy i restauracje od 24 do 26 listopada nie tylko w Czarny Piątek oferować będą wyprzedaże i rabaty.
(gd)

Categories: Chicago

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*