Blagojevich pisze z więzienia do żony. W rocznicę ślubu

Blagojevich pisze z więzienia do żony. W rocznicę ślubu

Były gubernator Illinois Rod Blagojevich przesłał do swej małżonki list z więzienia z okazji 24 rocznicy ich ślubu. Patti Blagojevich pełną treść korespondencji zamieściła  na Facebooku i opatrzyła ją komentarzem, że „wydaje się jej, że dotyczy to wszystkich”.

„Mija już trzeci rok, gdy nie ma mnie w domu, by móc obchodzić kolejną rocznicę naszego małżeńskiego pożycia” − pisze były gubernator.

Od dwóch lat nie było publicznej korespondencji od Blagojevicha, który odsiaduje wyrok w Federal Correctional Institution w Englewood w Kolorado. Były gubernator został skazany w 2011 r. na 14 pozbawienia wolności pod zarzutem korupcji.

W liście upublicznionym w poniedziałek Blagojevich skarży się, że nie może tego szczególnego dnia spędzać wspólnie z żoną i jednocześnie dziękuje jej „za wspólne chwile spędzone razem”.

„To wszystko jest niesprawiedliwe i niewłaściwe, ale może to jest to, co otrzymuję za moją nonszalancję w świętowaniu tego szczególnego dnia, wówczas gdy miałem ku temu okazję. Wyciągnąłem z tego nauczkę. Nigdy więcej nie potraktuję naszej rocznicy ślubu za coś mniej godnego niż narodowe święto” – pisze Blagojevich.

Skazany były gubernator zapewnia o swej determinacji w budowaniu lepszego życia dla swej rodziny. Wyraża też nadzieję, że „być może koszmar, przez który przechodzi jest ukrytym błogosławieństwem”.

− Prześlij całusy naszym dzieciom.  Kocham − kończy Błagojevich list z  zakładu karnego w Kolorado. (ak)

Na zdjęciu: Rod Blagojevich z żoną Patti fot.Tannen Maury/EPA

Categories: Chicago

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*