Blagojevich przeprasza prezydenta

Były gubernator przeprasza, za swoje słowa, że jest „czarniejszy niż prezydent Barack Obama”. Taka wypowiedź ukazała się w opublikowanym wlasnie wywiadzie, którego Rod Blagojevich udzielił magazynowi „Esquire”. Podczas konferencji prasowej przed swoim domem w dzielnicy Ravenswood polityk przyznał, że postąpił „głupio”.

„ To była bardzo głupia rzecz z mojej strony” –mówił Blagojevich. „To oczywiste, że nie jestem bardziej czarny niż prezydent Obama.” Z właściwym sobie poczuciem humoru dodał, że raczej nie przeprosi prezydenta osobiście bo „nie zna numeru telefonu”.

W lutowym wydaniu miesięcznika „Esquire” Rod Blagojevich powiedział, ze jest „czarniejszy” niż Barck Obama; „Czyściłem ludziom buty, dorastałem w małym mieszkaniu. Mój ojciec był właścicielem pralni w czarnej dzielnicy, niedaleko od naszego domu. Dorastając widziałem to wszystko z bliska”.

W kilka godzin po publikacji Bagojevich powiedział, że jego wypowiedź była jedynie metaforą. Podkreślił po raz kolejny, że wyraził się „głupio”.

Biały Dom odmówił komentarza na temat wywiadu byłego gubernatora dla miesięcznika „Esquire”.

MNP (AP, WBBM)

Copyright ©2010 4NEWSMEDIA. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Categories: Chicago

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*