Blago na odwyku, czyli jak skrócić karę więzienia

Były gubernator Illinois odbywanie kary 14 lat więzienia chce zacząć od odwyku. Jego prawnicy poprosili sędziego, aby rekomendował udział Roda Blagojevicha w więziennym programie leczenia uzależnień. Ukończenie terapii pozwala na skrócenie kary o rok. I to najprawdopodobniej jest powód dla jakiego polityk chce trafić na odwyk. Nic nie wiadomo bowiem aby Rod Blagojevich był alkoholikiem lub narkomanem.

fot. Były gubernator Rod Blagojevich

Sędzia James Zagel, który przewodził procesowi byłego gubernator i który skazał skorumpowanego polityka na 14 lat więzienia zapowiedział, że rekomenduje Balgojevicha do udziału w programie leczenia uzależnień. Prawnicy byłego gubernatora, którzy przedstawili sędziemu formalną prośbę w tej sprawie, odmówili udzielenia odpowiedzi na pytanie czy Rod Blagojevich ma problemy z nadużywaniem alkoholu lub zażywa narkotyki. Formalnie bowiem do udziału w terapii kierowani są właśnie skazani zmagający się z uzależnieniami.

Blagojevich chce iść do więzienia w Kolorado. 15 marca

Wiadomo jednak, że ukończenie programu jest szansą na skrócenie zasądzonej kary więzienia aż o rok. Z tej możliwości korzysta więc wielu skazanych, którzy skłonni są wyznać publicznie, że są alkoholikami lub narkomanami, byleby tylko wcześniej wyjść na wolność. Wiele wskazuje na to, że były gubernator chce z tej szansy skorzystać.

O tym czy Rod Balgojevich trafi na odwyk zdecyduje federalne Biuro ds. Więziennictwa. Prawnicy polityka i on sam będą musieli przekonać specjalna komisją, że polityk ma problem z uzależnieniem i chce się leczyć.

Jeżeli były gubernator trafi na odwyk i ukończy terapię, jego kara zostanie skrócona o rok. Maksymalna „nagroda” za dobre sprawowanie to skrócenie wyroku o kolejne dwa lata. Zamiast więc 14 lat, Rod Blagojevich za kratkami spędzi najprawdopodobniej 11 lat.

Polityk karę chce odbywać w zakładzie karnym o minimalnym rygorze, w Kolorado.

Były gubernator do więzienia musi zgłosić się 15 marca, czyli o miesiąc później niż pierwotnie planowano. Sędzia zgodził się dać politykowi dodatkowy miesiąc na sprzedaż domu i znalezienie nowego lokum dla jego żony i córek.

Wyrok w sprawie byłego gubernatora Illinois: winny 17. zarzutów

in

in

Categories: Chicago

Comments

 1. smiechuwarte
  smiechuwarte 17 grudnia, 2011, 12:36

  palant gra na zwloke — bubassy polubia taka arystokratyczna paproc–duza szansa na milosc

  Reply this comment
 2. Charlie_Charlie
  Charlie_Charlie 17 grudnia, 2011, 18:24

  zaraz adwokaci doszukaja sie ze np zoofile moga miec wyrok 2 lata krotszy i opublikuja ze blago byl goralem i bardzo, ale to baaaardzo kochal swoje owieczki…

  Reply this comment

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*