Biskup powiedział dzieciom, że nie ma Mikołaja

Biskup powiedział dzieciom, że nie ma Mikołaja

Podczas wizyty w katolickiej szkole na południu Illinois katolicki biskup powiedział piąto- i szóstoklasistom, że Święty Mikołaj nie istnieje. Dzieci są zdruzgotane, a rodzice – wściekli.

Biskup Edward Braxton z diecezji Belleville w południowym Illinois w przeddzień Halloween odwiedził szkołę Our Lady Queen of Peace w 44-tysięcznym Belleville. Tego dnia wielu jedenasto- i dwunastolatków wróciło do domów załamanych, gdyż biskup nie tylko powiedział dzieciom, że nie powinny świętować Halloween, lecz również że Santa Claus nie jest prawdziwy.

„Takich rzeczy się nie mówi” – protestowali rodzice na łamach Facebooka i lokalnej prasy, argumentując, że duchowny nie miał prawa odbierać dzieciom magii świąt i ukrócać dzieciństwa. Ich zdaniem wyjaśnienie dzieciom prawdziwości „Santa” jest zadaniem rodziców.

Teraz „cała szkoła huczy”, a rodzice głowią się, jak uchronić przed złą wiadomością młodsze rodzeństwo poszkodowanych uczniów. Niektórzy poprzysięgają, że nie poślą dzieci do szkoły ani do kościoła, jeśli obecny tam będzie kontrowersyjny duchowny.

(jm)

fot.Mohammed Jalil/Epa/REX/Shutterstock

Categories: Chicago

Comments

 1. Yaroon
  Yaroon 3 listopada, 2018, 03:19

  „Podczas wizyty w katolickiej szkole na południu Illinois katolicki biskup powiedział pięcioklasistom i szóstoklasistom, że Święty Mikołaj nie istnieje. Dzieci są zdruzgotane, a rodzice – wściekli.” Szok. Gorzej niż po bombardowaniach w Aleppo. Obżarta, rozpasana Ameryka jak deszczu potrzebuje głodu, chłodu, strachu (ale takiego prawdziwego) czyli wojny.

  Reply this comment
  • Normals
   Normals 3 listopada, 2018, 16:46

   Gratuluję logiki, czyli albo mam sie zgodzić na indoktrynacje swoich dzieci przez kleche w sukience i odbieranie im dzieciństwa albo mają mi na głowę lecieć bomby? Twoich życzeń wojny dla Ameryki nawet nie będę komentował. Człowieku lepiej odstaw cokolwiek bierzesz i szukaj natychmiastowej pomocy medycznej ….

   Reply this comment
   • Yaroon
    Yaroon 3 listopada, 2018, 18:49

    Po prostu nie rozumiesz, że święty Mikołaj to nie pijaczyna z czerwonym nosem, który roznosi prezenty i woła: hoł, hoł, hoł. Przedstawiasz kulturę hamburgera i Mac Donalda. Doczytaj, a potem dyskutuj „dziecko komunizmu”. 🙁

    Reply this comment
    • Normals
     Normals 4 listopada, 2018, 13:25

     Yaroon, a gówno ci do tego z czym lub z kim kojarzy się mi lub moim dzieciom Mikołaj, tak samo jak gówno ma do tego jakiś klecha obiecujący niebo naiwnym baranom. Co do dziecka komuniizmu, to wolę byc dzieckiem komunizmu niż tak jak w twoim przypadku dzieckiem debilizmu. Trzeba być skończonym imbecylem żeby mieszać wojnę w Syrii ze świętym Mikołajem w amerykańskiej szkole.I masz szczęście śmieciu że mieszkasz w jakiejś wiosce pod Szczecinem bo odszczekalbys swoje życzenia wojny i nieszczęść Ameryce.

     Reply this comment
     • Yaroon
      Yaroon 4 listopada, 2018, 16:45

      Byłeś jesteś i zostaniesz tylko głupim nie-Normalnym kretynem, który używa nawet moich zwrotów…ty prymitywie, papuasie. 🙂 Zrozum niedorozwoju, jeżeli w coś nie wierzysz, to po co świętujesz? Świętujesz ze swoją menelską rodziną: ramadan? Debil. 😛

     • Normals
      Normals 6 listopada, 2018, 14:55

      Odpowiedziałem ci paprykarzu szczeciński tak jak na to zasłużyłes wczoraj ale widzę że DZ mnie ocenzurowal. Skoro tak to proszę bardzo, niech się tu panoszy śmieć ze Szczecina który życzy wojny i kataklizmu Ameryce bo najwyraźniej tego typu posty w chicagowskiej gazecie są według DZ w porządku. Proszę bardzo , mam grono czytelników grzie indziej.a tu niech się dalej panoszy patologia wzywająca Polaków od najgorszych i życząca nam wojen i kataklizmu.

  • medium
   medium 3 listopada, 2018, 22:28

   Yaroon ,opisales to fantastycznie. Jak 11 letnie lub 12 letnie wyrostki maja jeszcze wierzyc w istnienie Mikolaja. Ja 10 letniego kilka lat temu widzialam jak puszczal dymy z papierocha. A tu rzekomo rodzice rozgoryczeni i wsciekli (ha ha ha) bo i dziecinstwo odebrane wyrostkom. To jak dlugo jeszcze niby te dzieci maja dorastac Smiechu warte az do lez. A durny Normals,tez niestety logicznie nie potrafi myslec,wiec kolejny idiotyzm wypisuje.

   Reply this comment
 2. Yaroon
  Yaroon 3 listopada, 2018, 05:01

  Ten pokazywany z TV chłopczyk z Aleppo, wyciągnięty spod gruzów, nie martwił się tym, że nie ma św. Mikołaja.

  Reply this comment
 3. Yaroon
  Yaroon 3 listopada, 2018, 05:05

  Może Bóg ześle na nich, na całe Belleville trąbę powietrzną, gradobicie i ulewne deszcze i zrówna to miasteczko z powierzchnią ziemi. Amen

  Reply this comment
 4. Yaroon
  Yaroon 6 listopada, 2018, 15:17

  Normals ma „grono czytelników, gdzie indziej” – tak napisał. Proszę cię nie pisz w toaletach gównem po ścianach, tak jak robiłeś to w Polsce, a jeżeli już piszesz, to nie pisz po polsku, najlepiej po niemiecku. 🙂 , francusku albo japońsku. 🙂

  Reply this comment
 5. Normals
  Normals 7 listopada, 2018, 14:44

  Paprykarz tępy oligofreniku, widzę że sądzisz innych swoją miarą. To że ci ręce smierdza gównem nie oznacza że wszyscy tak się bawią w latrynach. O tym że jesteś ograniczonym bucem pisze ci każdy komentujący ale ponieważ redakcji DZ nie przeszkadza że szczeciński śmieć obraża Polonię więc dam ci twoje 5 minut i powstrzymam się od dalszych komentarzy cytując ci wierszyk Tuwima :
  Próżnoś repliki się spodziewał
  Nie dam ci prztyczka ani klapsa.
  Nie powiem nawet „Pies cię jebał”,
  bo to mezalians byłby dla psa

  Reply this comment

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*