Biskup Paprocki wzywa do egzorcyzmów w sprawie homomałżeństw

Biskup Paprocki wzywa do egzorcyzmów w sprawie homomałżeństw

Biskup Thomas Paprocki kierujący rzymsko-katolicką diecezją w Springfield zapowiedział modlitwę „o odprawienie egzorcyzmów w celu odkupienia grzechu małżeństw osób tej płci”. Egzorcyzmy miałyby być odprawione w tym samym dniu, kiedy odbędzie się uroczystość podpisania przez guberanatora Pata Quinna ustawy zezwalającej na zawieranie homomałżeństw w Illinois.

bp Thomas Papocki   fot.dio.org

bp Thomas Papocki fot.dio.org

Bp Paprocki dodał, że modlitwy mające na celu wyrzucenie diabła odprawi w środę w Katedrze Niepokalanego Poczęcia w stolicy naszego stanu.

− To skandal, że tak wielu polityków katolickich umożliwiło zatwierdzenie tej ustawy i mimo nauk Kościoła nawet przekręciło słowa papieża racjonalizując swoje działania − powiedział bp Paprocki w wydanym oświadczeniu.

Wyjaśnia dalej, że egzorcyzmy odnoszące się najczęściej do osób indywidualnych mogą przynieść skutek wobec homomałżeństw, ponieważ „diabeł może przybierać różne formy sprzeciwu lub prześladowań Kościoła”.

− Wszyscy politycy mają moralny obowiązek  podjęcia działań na rzecz odwołania tej grzesznej i i niedopuszczalnej ustawy. Musimy modlić się o uwolnienie się od szatana, który wdarł się do naszego stanu i naszego Kościoła − kończy biskup.

Na początku tego miesiąca marszałek Izby Michael Madigan na forum legislatury zacytował słynne już słowa Ojca Świętego: „Kim jestem, by osądzać innych?”, by wyjaśnić poparcie polityków dla ustawy o homomałżeństwach.

Prawda wygląda jednak nieco inaczej. Podczas debaty w Argentynie o małżeństwach tej samej płci papież Franciszek, wówczas jeszcze kardynał Jorge Mario Bergoglio, nazwał „ten krok ojcem kłamstw, który chce zwodzić i oszukiwać dzieci Boga”.

Bp Paprocki ze swej strony stawierdza, że „papież Franciszek uznał homomałżeństwa za pochodzące od diabła i jako takie, powinny zostać potępione”.

(ak)

Categories: Chicago

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*