Bijatyka w centrum handlowym w Aurorze

Bijatyka w centrum handlowym w Aurorze

 

Do bijatyki z udziałem kilkudziesięciu osób doszło 26 grudnia w centrum handlowym Fox Valley Mall w Aurorze. Policja aresztowała siedem osób, ale nie wiadomo, czy postawione zostaną im jakiekolwiek zarzuty.

Bijatyka w Fox Valley Mall wybuchła 26 grudnia ok. godz. 18.30. Zdaniem policji, do centrum handlowego przyjechało ponad tysiąc nastolatków. Część z nich wdała się w liczne bójki, ale większość obserwowała wydarzenia, krzyczała, biegała i rzucała w walczących plastikowymi butelkami.

Policja próbowała rozdzielić walczących. W obawie o bezpieczeństwo przebywających w centrum handlowym osób, które przyjechały skuszone poświątecznymi przecenami, Fox Valley Mall zamknięto na ponad godzinę. Nikt nie odniósł obrażeń. Policja aresztowała siedem najbardziej agresywnych osób, ale nie wiadomo, czy zostaną im postawione jakiekolwiek zarzuty.

Do bijatyk w centrach handlowych doszło jednocześnie w wielu miejscach w Stanach Zjednoczonych, m.in. w Connecticut, Północnej Karolinie, Ohio i Tennessee. Policja twierdzi, że zachęta do bijatyk rozprzestrzeniła się za pośrednictwem mediów społecznościowych.

(gd)

fot.123RF Stock Photos

Categories: Chicago

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*