Bezpłatne szczepionki przeciw odrze w Palatine

Bezpłatne szczepionki przeciw odrze w Palatine

Departament Zdrowia Publicznego powiatu Cook zaoferował bezpłatne szczepienia przeciw odrze. Możliwośc zaszczepienia już najbliższy piątek  i wtorek w Palatine.

Szczepienia odbędą się w kościele All Saints Lutheran Church przy 630 S. Quentin Road w Palatine w godz. 9-15 w piątek i 11-19 we wtorek 10 marca.

W wydanym komunikacie departament ostrzega, iż wirusem odry mogli się zarazić klienci, którzy 16 lutego korzystali z usług pralni publicznej LaRosita Laundromat przy  1212 E. Dundee Road w Palatine oraz pacjenci, którzy 19 lutego przebywali w dwóch placówkach medycznych – Vista Health Center  i Northwest Community Resource Center przy 1585 N. Rand Road w Palatine.

Tylko w tym roku w Illinois rozpoznano 15 przypadków zachorowania na odrę. 14 z nich miało miejsce w powiecie Cook.

Sean McDermot, rzecznik departamentu zdrowia publicznego stwierdził, iż wciąż nie wiadomo, czy w odpowiedzi na rozprzestrzenianie się wirusa odry zostaną otwarte kolejne kliniki oferujące bezpłatne szczepienia. – To zależy od tempa rozprzestrzeniania się wirusa – wyjaśnia McDermott.

Rzecznik apeluje, by osoby, któe nie mają lekarza pierwszego kontaktu zgłaszały się po poradę w sprawie  zagrożenia  wirusem odry do centrum medycznego  Vista Health Center w Palatine.  (ak)

fot.Jean-Christophe Bott/EPA

Categories: Chicago

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*