Bezpłatne przejazdy w sylwestra

Bezpłatne przejazdy w sylwestra

W trosce o bezpieczeństwo witających Nowy Rok mieszkańców Chicago, CTA nie będzie pobierać opłat za przejazd w sylwestrową noc.

Wszystkie autobusy i pociągi CTA będą przewozić pasażerów za darmo od godz. 22.00 w sobotę, 31 grudnia do 4.00 rano w niedzielę, 1 stycznia. Dodatkowo, CTA uruchomi więcej połączeń na najbardziej obleganych liniach.

Swoje poparcie dla inicjatywy CTA wyraził burmistrz Rahm Emanuel, który podkreślił, że tradycja darmowych autobusów i pociągów w sylwestrową noc ma już 27 lat.

Władze CTA zachęcają do korzystania z darmowych przejazdów. Komunikacja publiczna może być bezpieczną alternatywą dla tysięcy chicagowian, którzy będą wracać do domów z sylwestrowych zabaw i imprez.

Akcja sponsorowana jest przez przedsiębiorstwo transportu miejskiego Chicago Transit Authority oraz producentów i dystrybutorów napojów alkoholowych. Inicjatywa ma na celu promowanie bezpieczeństwa w noc sylwestrową i zwrócenie uwagi na zagrożenia wynikające z kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwym.

Bezpłatna komunikacja w noc sylwestrową będzie dostępna też w kilku innych miastach m.in. w Dallas, Denver, Milwaukee, Madison, Phoenix, Minneapolis, St. Paul i Duluth oraz w Waszyngtonie. Więcej informacji na temat darmowych przejazdów na witrynie: MillerLiteFreeRides.com.

(gd, ao)

Na zdj. autobusy CTA fot.David Wilson/Wikipedia

Categories: Chicago

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*