Bezpłatna nauka jazdy na rowerze… przez Chicago

Bezpłatna nauka jazdy na rowerze… przez Chicago

Chicagowski departament transportu wraz z chicagowską firmą wynajmu rowerów Divvy oferują latem bezpłatne lekcje jazdy na rowerze po mieście. Chicago zajmuje niskie miejsce na liście bezpieczeństwa rowerzystów.

Kurs prowadzony jest w trzech lokalizacjach przez specjalnych „rowerowych ambasadorów” z Chicagowskiego Departamentu Transportu (Chicago Department of Transportation, CDOT) . Lekcje dostępne są zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych rowerzystów, a nawet dla tych, którzy nigdy nie jeździli na dwóch kółkach. Kurs zaprojektowany jest specjalnie dla osób, które chcą poruszać się rowerem po chicagowskich ulicach.

Dwugodzinne zajęcia będą odbywać się w soboty, poniedziałki i czwartki od 10 czerwca do 31 sierpnia w trzech lokalizacjach na zmianę: Chicago Center for Green Technology przy 445 N Sacramento, Kennedy King College przy 710 W. 65th i Seward Park przy 375 W. Elm Street.

Rowery zapewnia firma Divvy, ale dzieci do lat 16 na zajęcia muszą przyprowadzić własny rower. Osoby niższe niż 5 stóp 3 cale (1,6 m) również dla wygody mogą mieć własny rower. Uczestnicy kursu otrzymają darmowe kaski.

Chętni do udziału w kursie muszą zarejestrować się na stronie chicagocompletestreets.org/learn-to-ride-a-bike/

W niedawnym rankingu miast bezpiecznych dla rowerzystów spośród 90 miast na całym świecie Chicago znalazło się na niskiej, 71. pozycji.

(jm)

fot.Divvy Bikes

Categories: Chicago

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*