Bezdomni Polacy wśród ofiar mrozów

fot.123RF Stock Photos

fot.123RF Stock Photos

Co najmniej cztery osoby padły ofiarą mrozów w tym sezonie zimowym. Wśród ofiar są bezdomni Polacy.

Jak informuje biuro kornera powiatu Cook, 60-letni Roman Knapik zmarł w poniedziałek 11 stycznia nad ranem. Nieprzytomnego mężczyznę znaleziono w okolicy 5500 W. Diversey w północno-zachodniej części Chicago. Zgon został stwierdzony w szpitalu. Ostatnim znanym adresem Knapika była okolica 5900 W. Grand w Chicago. Przyczyną śmierci była kombinacja wychłodzenia organizmu i wysokiego poziomu alkoholu we krwi.

Wcześniej, bo 26 grudnia w okolicy 2200 W. Irving Park Road, znaleziono ciało 59-letniej Lorean Karczewski. Kobieta zmarła w wyniku choroby serca i hipotermii.

51-letni Tyrone Fields, zamieszkały w okolicy 3200 S. Prairie na południu miasta, zmarł 9 grudnia w szpitalu w rezultacie wychłodzenia organizmu i przedawkowania narkotyków.

Pierwszą ofiarą zimowego sezonu był William Kuzma. Zmarł on 29 listopada na skutek kilku czynników: hipotermii, alkoholizmu i choroby serca. Jego ciało znaleziono przy wjeździe na autostradę I-55 w Summit, na południowym przedmieściu Chicago.

W poniedziałek, 11 stycznia na ulicy na południu Chicago znaleziono ciało 90-letniej kobiety. Nellie Gordon upadła i poniosła śmierć w pobliżu własnego domu. Na razie przyczyna śmierci nie jest znana.

Podczas sezonu zimowego 2014-15 w powiecie Cook w wyniku hipotermii zmarło 26 osób, rok wcześniej − 32.

(ao)

Categories: Chicago

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*