Bernie Sanders broni zwolnionego dyrektora szkoły

Bernie Sanders fot.David Maxwell/EPA

Bernie Sanders fot.David Maxwell/EPA

Demokratyczny kandydat na prezydenta Bernie Sanders wystąpił w obronie Troya LaRaviere’a – dyrektora publicznej szkoły podstawowej w Lakeview, jednego z najostrzejszych krytyków polityki Rahma Emanuela. LaRaviere został zwolniony z pracy 20 kwietnia.

“To absolutnie niedopuszczalne, żeby dyrektor szkoły tracił pracę z powodów politycznych, ponieważ ośmielił się wystąpić przeciwko burmistrzowi Chicago” – czytamy w oświadczeniu Berniego Sandersa. “Dyrektor LaRaviere trzykrotnie otrzymał z rąk Rahma Emanuela nagrody i wyróżnienia za wzorową pracę. Jego zwolnienie świadczy o niezdrowej obsesji zemsty, jaką ogarnięty jest burmistrz” – argumentuje Sanders.

Troy LaRaviere jest jednym z najbardziej zaciekłych krytyków Rahma Emanuela; wielokrotnie publicznie krytykował jego politykę, pisał protestacyjne listy otwarte i artykuły prasowe. Jego zwolnienie jest sporym zaskoczeniem dla chicagowskiego środowiska nauczycielskiego; LaRaviere miał od przyszłego miesiąca objąć stanowisko szefa organizacji Chicago Principals and Administrators Association, zrzeszającej dyrektorów i administratorów chicagowskich szkół.

Kuratorium (CPS), odnosząc sie do zwolnienia niepokornego dyrektora, oświadczyło, że oficjalnie LaRaviere nie został zwolniony, ale zostanie przeniesiony na inne stanowisko w związku z “podejrzeniami o nieprawidłowości oraz złamanie wcześniejszych uzgodnień zawartych z Zarządem Edukacji”.

W czasie walki o stanowisko burmistrza Chicago LaRaviere publicznie wspierał Chuya Garcię, kontrkandydata Emanuela; obecnie wspiera starania Sandersa o prezydenturę. Obrona zwolnionego dyrektora to kolejny atak Berniego Sandersa na Rahma Emanuela. Kandydat na prezydenta w marcu br. powiedział, że “nie życzy sobie, by popierał go obecny burmistrz Chicago”.

(gd)

Categories: Chicago

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*