Basia Trzetrzelewska w Chicago

Na dobre rozpoczęło się amerykańskie tourne Basi Trzetrzelewskiej. W sobotę polska wokalistka, od lat robiąca światową karierę, wraz z zespołem wystąpiła w chicagowskim House of Blues. Nie zabrakło polskich akcentów, które podbiły serca publiczności.

fot. Universal Music Polska/ Basia Trzetrzelewska

Artystka koncert rozpoczęła swojskim “Szła dzieweczka do laseczka”, czym porwała polską publiczność tłumnie zgromadzoną w House of Bluse. Chwilę potem wyczekiwane „dobry wieczór” i powitanie amerykańskich fanów. Basia Trzetrzelewska oczywiście podkreśliła, że pochodzi z Polski – kraju Kopernika, co wywołało gromkie brawa.

Gromkim aplauzem został przyjęty refren piosenki zaśpiewany po polsku przez jedną z towarzyszących Basi wokalistek z Mauritiusu.

Sala bujała się w swingujących rytmach znanych i mniej znanych przebojów.

Basia powróciła na muzyczny rynek w 2009 roku po niemal 15 latach przerwy, z płytą „It’ That Girl Again”. W połowie sierpnia wyszła ze studia w Londynie, gdzie skończyła nagrywanie nowej płyty „From Newport to London”, która ukaże się już 13 września. Nowy album będzie płytą koncertowa, która zawiera 15 utworów, w tym dwie nowe kompozycje i akustyczną wersję piosenki z poprzedniej płyty „There’s a Tear”. Płyta jest mieszanką największych przebojów Basi i Dannego.

Jak twierdzi piosenkarka, najważniejsze dla niej w koncertach na żywo, jest stworzenie intymnej, domowej atmosfery, co definitywnie udało się w Chicago.

Barbara Woskowski, Chicago

Categories: Chicago, Kultura

Comments

 1. yur
  yur 11 września, 2011, 17:00

  Harcerko, powodzenia na koncertach.

  Reply this comment
 2. slawek
  slawek 11 września, 2011, 22:20

  czyli ja w 2005 roku w klubie park west na armitage w chicago widziałem ducha! albo dublerkę artystki bo wg autorki basia była do 2009 roku na emigracji wewnętrznej po śmierci matki i kilku innych najbliższych osób. nowa płyta to zapis koncertu w łodzi o czym też raczej powinna być mowa w takiej relacji z koncertu na którym się chyba nie było, co? piosenki danego? czy chodzi o głównego twórcę sukcesów basi i zespołu matt bianco, danego white’a? jeśli tak, to powiedzmy o nim cokolwiek, jego brat peter który mocno pomagał w/w parze to też prawdziwa legenda muzyki. 2 dni temu zagrał z nimi na koncercie w wisconsin 5 utworów. publiczność oszalała, ja też! no i gdzie jakieś koncertowe zdjęcia? przyszły przebój tytułowy z nowej płyty gdzie wyśpiewuje basia nazwiska słynnych malarzy i kończy nowosielskim i matejką, bajko ty moja…. nie kupiła waćpani płyty? szkoda było 20$? polecam pani recenzent goraco. póki co próbka: http://www.youtube.com/watch?v=LzxB0ST3R1E

  Reply this comment
 3. reglasz stefan
  reglasz stefan 12 września, 2011, 10:38

  Ma racje p.Slawek. Tak rzetelny przekaz informacji (jak wyzej:B.Woskowski) o koncercie artystki mozna bylo napisac nie wychodzac z niewiedzy bo tylko taka dysponuje autorka. Szkoda. Byloby z kogo wybrac bo az 3 emigranckich dziennikarzy wyroznil Marszalek Senatu a w tut.redakcji cisza. Dlaczego? Pewnie komus „nie pasuje” mloda, obiecujaca dziennikarka Ela Golebiewska z „Oblicza Ameryki”, a moze pani Ptarzynska, ktora Senat wyroznil juz drugi raz albo red. Janusz Szlechta z dziennika NY? Ma on zaslugi tez w Chicago jako friend jednego ze sprawozdawcow sportowych.

  Reply this comment
 4. reglasz stefan
  reglasz stefan 13 września, 2011, 10:34

  Dziennikarze polonii w Chicago i z NY zostali nagrodzeni przez Marszalka Senatu RP a tu cisza, musimy poczekac na piatek, moze koledzy pochwala a moze nie. Ciekawie by bylo poznac te nagrodzone prace ale jak, skoro koledzy dziennikarze nabrali wody w twarde dyski!

  Reply this comment

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*