B.działacz Solidarności z Chicago wspomina kolegę ze spacernika

J.Majewski
fot.4NewsMedia/ Janusz Majewski, b.działacz Solidarności był internowany razem z Lechem Kaczyńskim w Strzebielinku

To były czasy, kiedy z Lechem Kaczyńskim spotykałem się na spacerniku w Strzebielinku – wspomina czasy internowania w stanie wojennym Janusz Majewski, b. działacz Solidarności, mieszkający obecnie w Chicago.

– Na spacerniku wszyscy wtedy byliśmy równi, nikt nawet nie przypuszczał, że jest między nami przyszły prezydent – opowiada Majewski wstrząśnięty katastrofą rządowego samolotu, na pokładzie którego była spora grupa jego kolegów z czasów działalności w opozycji. – Kiedy zadzwonił do mnie kolega z wiadomością o katastrofie, nie mogłem uwierzyć, ale kiedy zobaczyłem czarno-białą stronę Internetu nogi się pode mną ugięły i po prostu się rozpłakałem.

Majewski Lecha Kaczyńskiego znał od 1979 roku, od czasów działalności w Ruchu Młodej Polski: – Kaczyński, Rybicki, ale też Walentynowicz,…tam zginęli ludzie tworzący historię Solidarności – mówi były jej działacz.

Wspomina także ostatnie spotkanie z Lechem Kaczyńskim: – To było na 25.rocznicy powstania Solidarności w Gdańsku, na którą specjalnie ze Stanów pojechałem do Polski, w 2005 roku. Później Lech był już prezydentem, więc mu sobą nie zawracałem głowy. I już nie zawrócę.

MB (Inf.wł.)

Copyright ©2010 4NEWSMEDIA. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Categories: Chicago

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*