Automaty do gry nie do ruszenia

Automaty do gry nie do ruszenia

Agencje stanowe, przedstawciele legalnie działających firm hazardowych oraz organa nadzorcze popierają przepisy zmierzające do wycofania automatów do gry z barów, gdzie obowiązuje zakaz uprawiania hazardu. Tymczasem nawet zawiązanie tak silnej koalicji może nie wystarczyć do zatwierdzenia odpowiedniej ustawy.

fot.Jeff Kubina /Wikipedia

fot.Jeff Kubina /Wikipedia

Po łatwym zatwierdzeniu propozycji przez stanowy Senat jej zwolennicy utrzymują, że ustawa utknęła w Izbie Reprezentantów Illinois bez widoków na rychłe przyjęcie.

− Czas odgrywa ogromną rolę. Kiedy w barach zostanie ustawiona wystarczająca liczba automatów do gry, to ich usunięcie będzie prawie niemożliwe − mówi Art Bilek, dyrektor niedochodowej organizacji Chicago Crime Commission.

W rozmowie z reporterem „Chicago Tribune” Bilek ujawnia, że automaty do gry znajdują się już w ponad 75 miejscach, gdzie uprawianie hazardu jest zakazane. Zainstalowano je już nie tylko w chicagowskich barach, ale także w lokalach na przedmieściach Wietrznego Miasta.

Kontrowersyjne automaty przyjmują gotówkę, lecz wygrane wydają w postaci kuponów, za które można nabywać towary w internecie i grać w gry przypominające gry hazardowe. Właściciele tych urządzeń twierdzą, że to tylko elektroniczna wersja gry Monopoly dostępnej w sieci restauracji McDonald’s i jako taka powinna być uznana za legalną. (ak)

Categories: Chicago

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*