Aurora wprowadza „listę pijaków”

fot.youareweb/pixabay.com

fot.youareweb/pixabay.com

Władze Aurory – drugiego pod względem wielkości miasta Illinois, w walce z plagą picia alkoholu w miejscach publicznych, zdecydowały się na nietypowe posunięcie. Powstanie lista notorycznych pijaków, którzy nie będą obsługiwani w barach i sklepach z alkoholem.

Na „listę pijaków” trafić może każdy, kto w ciągu 120 dni zostanie przyłapany na piciu w miejscu publicznym przynajmniej sześć razy. Zdaniem sierżanta Toma McNamary z departamentu policji w Aurorze, lista szybko się zapełni, a znajdą się na niej ludzie dobrze znani lokalnym służbom mundurowym – regularnie łąmiący zakaz spożywania alkoholu w miejscach publicznych.

Rada miasta zatwierdziła w tym tygodniu stworzenie listy, jako dodatkowego oręża w walce z piciem na ulicach, w parkach i zaułkach. Lista będzie udostępniana właścicielom lokalnych barów i punktów sprzedaży alkoholu, a znajdujące się na niej osoby nie będą miały prawa zakupu alkoholu na terenie Aurory. Władze miasta wzorują się na Madison w stanie Wisconsin, które z powodzeniem wprowadziło u siebie „listę pijaków”.

(gd)

Categories: Chicago

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*