Atak zimy w Chicago. Śnieżny sylwester i Nowy Rok

Atak zimy w Chicago. Śnieżny sylwester i Nowy Rok

Dla mieszkańców Chicago pożegnanie starego roku i powitanie roku 2014 upłynie pod znakiem zimowej aury i intensywnych opadów śniegu. Krajowe Centrum Meteorologiczne ostrzega, że w Wietrznym Mieście spadnie nawet 6 cali białego puchu. Lokalne władze radzą, aby sylwestra raczej spędzić w domowym zaciszu, bo warunki drogowe będą bardzo trudne.

fot. Matt Campbell/PAP/EPA

fot. Matt Campbell/PAP/EPA

Ostrzeżenie przed falą intensywnych opadów śniegu obowiązuje w Chicago od godz. 16.00 we wtorek do 10.00 rano w środę. Śnieg zaczął padać w mieście już wczesnym popołudniem w sylwestra i nie ułatwi sylwestrowych podróży.

Według synoptyków w Chicago spadnie od 4 do 6 cali (10-15cm) śniegu. Na północ od miasta grubość pokrywy śnieżnej może siepać 8 cali (20cm).

Atak zimy zbiegł się w czasie z podróżami na sylwestrowe bale i prywatki. Lokalne władze apelują, aby w miarę możliwości pozostać w domach albo skorzystać z komunikacji publicznej, która w sylwestrową noc (od 22.00 do 4.00 rano) oferuje przejazdy za symbolicznego centa.

Służby stanwe i miejskie twierdzą, że są przygotowane na ata zimy. Na ulice wyjechało w sumie 375 pługów z solą. W pierwszej kolejności odśnieżane są autostrady i główne trasy w mieście. Boczne ulice będą musiały poczekać na swoją kolej.

km

Categories: Chicago

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*