Atak zimy w Chicago

Atak zimy w Chicago

Po całonocnych opadach śniegu 9 lutego rano w Chicago zanotowano prawie pięć cali białego puchu. Zamknięto szkoły i uniwersytety, na chicagowskich lotniskach odwołanych zostało setki lotów. Władze wzywają mieszkańców do pozostania w domach.

Śnieg zaczął padać w czwartek, 8 lutego wieczorem, a do piątku rana spadło go w Chicago pięć cali. Pomimo pełnej mobilizacji służb miejskich, warunki drogowe w mieście są bardzo trudne. Wiele mniejszych ulic jest odśnieżonych tylko częściowo lub wcale, a wciąż padający śnieg na nowo pokrywa główne arterie komunikacyjne miasta. Na drogach i autostradach doszło do kilkudziesięciu wypadków i stłuczek.

W Chicago odwołane są zajęcia we wszystkich szkołach publicznych i w większości szkół prywatnych. Większość uniwersytetów odwołało wykłady. Nie działają urzędy i sądy. Zamknięto większość muzeów i budynków użyteczności publicznej. Wiele firm i instytucji z uwagi na warunki pogodowe ogłosiło piątek dniem wolnym od pracy. Władze wzywają mieszkańców Chicago do pozostania w domach. Na lotnisku O’Hare odwołano 558 lotów, a 104 połączenia są opóźnione. Na Midway odwołane zostało 301 lotów. Znaczne opóźnienia notuje Metra oraz pociągi i autobusy CTA.

Meteorolodzy zapowiadają, że śnieg przestanie padać przed południem. Spodziewane jest dodatkowe od 3 do 6 cali białego puchu.
(gd)

fot.Kamil Krzaczyński/EPA

Categories: Chicago

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*