Mecz AS Roma – Zagłębie Lubin już 22 lipca

22 lipca drużyna Zagłębia Lubin rozegra w Chicago mecz towarzyski z włoskim klubem AS Roma. Spotkanie odbędzie się na stadionie drużyny bejsbolowej Chicago Cubs. Po raz pierwszy od 1984 roku na  Wrigley Field rozegrany zostanie mecz piłki nożnej. Gościem specjalnym piłkarskiego pojedynku będzie Zbigniew Boniek.

Już sama informacja o tym, że Zagłębie wybiera się za ocean przez wielu fanów lubińskiej drużyny odebrana została ze sporym zaskoczeniem.  Jak informuje portal Sport.pl przedstawiciele włoskiego klubu zaproponowali Polakom rozegranie towarzyskiego meczu w Wietrznym Mieście. AS Roma pokryje koszt przelotu i pobytu Polaków w Chicago. Według Sport.pl,  Roma podczas pobytu w USA  zmierzy się także z drużynami z Liverpoolu i Glasgow. Włosi podczas amerykańskiego tournee odwiedzą m.in. Boston i Nowy Jork.

Na tym nie koniec niespodzianek. Sparing odbędzie się bowiem na stadionie Wrigley Field, na którym na co dzień mecze rozgrywane są zazwyczaj przy użyciu znacznie mniejszej piłki .  Piłkarze na obiekcie drużyny bejsbolowej Chicago Cubs zagrają po raz pierwszy od 1984.

Mecz towarzyski AS Roma – Zagłębie Lubin rozegrany zostanie 22 lipca o godzinie 14.30. Bilety do nabycia będą od 24 maja na stronie www.cubs.com/soccer.

in

Categories: Chicago, Sport

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*