Aresztowania stręczycieli i handlarzy ludźmi

Aresztowania stręczycieli i handlarzy ludźmi

Organa ścigania w 17 stanach aresztowały 570 osób pod zarzutem handlu ludźmi na potrzeby branży usług seksualnych i uratowały 68 ofiar tego procederu podczas ogólnokrajowej akcji policyjnej przed meczem o Super Bowl.

Podczas operacji „National Day of Johns”, rozpoczętej przez biuro szeryfa powiatu Cook w Illinois policja aresztowała setki stręczycieli, którzy w sieci na portalach Backpage.com i Craigslist próbowali zatrudniać kobiety do świadczenia usług seksualnych. Policja twierdzi, że przy okazji udało się uratować 68 kobiet, które zmuszano do prostytucji.

− Handlarze ludźmi wciąż nie liczą się z ludzkim życiem. Nasza operacja powinna dać do zrozumienia przyszłym stręczycielom, że ich „hobby” nie jest przestępstwem pozbawionym ofiar.  Kulminacja naszych działań wypadła w dzień meczu o Super Bowl, gdy, niestety, stręczyciele byli szczególnie aktywni − stwierdził szeryf powiatu Cook Thomas Dart w wydanym komunikacie.

Po futbolowym finale w roku ubiegłym w New Jersey agenci FBI uratowali 25 dziecięcych prostytutek, wnosząc akty oskarżenia przeciwko 45 sutenerom.

W tym roku operacja organów ścigania trwała od 15 stycznia do 1 lutego. W Phoenix, zaledwie kilka mil od stadionu uratowano kilka kobiet, które − jak same twierdziły − zostały wbrew ich woli przywiezione do Arizony, by świadczyć usługi seksualne w pobliżu miejsca rozgrywania meczu.

Dart ujawnił ponadto, że w rejonie Los Anegeles i Oakland aresztowano 23 podejrzanych oferujących usługi prostytutek. (ak)

fot.Ssgt Fernando Serna/Wikipedia

Categories: Chicago

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*