Archidiecezja zakazuje wnoszenia broni do kościołów

fot.GovDocs

Od 14 września będzie obowiązywał oficjalny zakaz wnoszenia broni palnej do kościołów, szkół parafialnych i innych obiektów, których właścicielem jest chicagowska archidiecezja. Na drzwiach kościołów zawisną tabliczki informujące o zakazie.

Kardynał Blase Cupich podpisał rezolucję zakazującą wnoszenia na teren archidiecezjalnych obiektów, w tym kościołów i szkół, broni palnej. W dokumencie czytamy, że obiekty sakralne oraz archidiecezjalne budynki administracyjne służą wiernym do spotkań i modlitwy, muszą zatem pozostawać całkowicie bezpieczne.

Nowe przepisy o zakazie wnoszenia broni zaczną obowiązywać od 14 września. Na drzwiach kościołów i innych budynków należących do archidiecezji zawisną specjalne komunikaty oraz tabliczki z przekreślonym pistoletem, takie same, jak te wiszące na drzwiach urzędów i budynków użyteczności publicznej.

(gd)

Categories: Chicago

Comments

  1. JJJ
    JJJ 12 września, 2017, 15:55

    na pewno przestepcy sie dostosuja…. W sumie to fajnie teraz beda mieli terrorysci. Od 15 wrzesnia moga wchodzic do kosciolow i strzelac bez obawy, ze ktos wyciagnie bron i ich zastrzeli. Brawo kardynale Cupich, brawo!

    Reply this comment

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*