Antysemityzm w chicagowskiej szkole. Uczniowie wysyłali kolegę do pieca

Antysemityzm w chicagowskiej szkole. Uczniowie wysyłali kolegę do pieca

Przedstawiciele Chicagowskich Szkół Publicznych (CPS) wszczęli dochodzenie w związku z podejrzeniami o antysemityzm w szkole Ogden International w dzielnicy West Town. Do tej pory zawieszono w zajęciach prowodyra grupy antysemitów i zorganizowano spotkania dla  rodziców.

Muzeum Holokaustu w Skokie fot.Google Maps

Muzeum Holokaustu w Skokie fot.Google Maps

Mimo to, matka 14-letniego chłopca, któremu koledzy powiedzieli, by włożył piżamę w paski i wszedł do pieca, uważa, że władze szkolne niedostatecznie ostro walczą z antysemityzmem i rasizmem. Przypadek ten miał miejsce po pobycie uczniów 8. klasy w Muzeum Holokaustu w Skokie. Tak więc nauka poszła na marne. Zamiast zastanowić się nad prezentowanymi w muzeum potwornościami i ich przesłaniem, część uczniów uznała postępowanie niemieckich nazistów za zabawne.

Matka prześladowanego ucznia, Lisa Wolf Clemente, opowiedziała również o zaproszeniu jej 8-letniego syna do zespołu grającego w grę „Clash of Clans”. Zespół przyjął nazwę „Jew Incinerator” (krematorium żydów). Grupa przedstawiała się w internecie jako „przyjaźni rasiści, których jedynym celem jest wysłanie wszystkich żydów do wojskowego obozu”. Uwaga ta kończyła się nazistowskim pozdrowieniem „Sieg Heil!”

„Chicago Sun-Times” nie podaje nazwisk prowodyrów grupy antysemitów ze względu to,  że są niepełnoletni.

Rzecznik CPA Joel Hood zapewnia, że w sprawie tej podjęto odpowiednie kroki. Uczniowie przejdą szkolenie uwrażliwiające na uczucia innych, szczególnie w tak bolesnym temacie, jakim jest holokaust. (eg)

Categories: Chicago

Comments

  1. brad
    brad 3 czerwca, 2014, 10:41

    Brawo ci chłopcy I takich będzie coraz więcej którzy mają dośc żydostwa !!!!!!!

    Reply this comment

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*