Antysemickie ulotki na University of Illinois w Chicago

fot.Nick Suurland/University of Illinois at Chicago/Facebook

fot.Nick Suurland/University of Illinois at Chicago/Facebook

Co najmniej sto ulotek o treści antysemickiej znaleziono na kampusie Uniwersytetu Illinois. To kolejny z szeregu incydentów skierowanych przeciw Żydom, do których doszło w Chicago w ciągu ostatnich miesięcy.

Ulotki przedstawiały Żydów jako posiadaczy nieproporcjonalnego bogactwa w USA – choć stanowią oni dwa proc. społeczeństwa, 44 proc. z nich znajduje się wśród jednego procenta najbogatszych Amerykanów. Twórcy cytują rzekome statystyki Pew Research Center, podając linki do strony organizacji, choć cytowane liczby nie pokrywają się z danymi na stronie. Dużymi drukowanymi literami napisano także: „Koniec przywilejów białych zaczyna się z końcem przywilejów dla Żydów”.

Broszurkę zamieściła na Facebooku Eva Zeltser, studentka UIC i przewodnicząca uczelnianej organizacji żydowskiej. – Serce mi się kraje. To akty istnej nienawiści i nietolerancji.

Uniwersytet również wydał oświadczenie, w którym potępia ulotki i prosi studentów o korzystanie z prawa do wolności słowa w taki sposób, by wykazać szacunek wobec wartości uczelni i unikać uprzedzeń i stereotypów.

W styczniu wybito szybę synagogi w śródmieściu, gdzie zostawiono również naklejki ze swastyką. Natomiast w lutym odebrano groźby podłożenia bomby w Jewish Community Center w Hyde Parku, a na początku marca także podczas szkolnego żydowskiego dnia w Edgewater.

(as)

Categories: Chicago
Tags: Chicago, UIC, ulotki

Comments

 1. RP
  RP 21 marca, 2017, 09:57

  Nie widze w tym NIC antysemickiego, ktos pokazuje niewygodna prawde i staje sie od razu antysemita? Tak wyglada dzisiejsza „demokracja”?

  Reply this comment
 2. zza kałuży
  zza kałuży 21 marca, 2017, 14:06

  Na całe szczęście to się zdarzyło na uniwersytecie. Prawdopodobieństwo, iż ulotki są dziełem Polonusa jest zatem infinitezymalnie małe. 😉

  Reply this comment
 3. RP
  RP 22 marca, 2017, 10:28

  Naah, jestem pewien ze to jedna z tych lewackich bojowek finansowana przez sorosa, np.BLM. Pelno tego smiecia na Univerkach…

  Reply this comment

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*