Anthony Abbate chce wrócić do policji

Chicagowski policjant, który blisko 3 lata temu pobił barmankę w jednym z lokali w północno-zachodniej części miasta i został zwolniony ze służby, odwołuje się od tej decyzji. Anthony Abbate wniósł pozew do Sądu Okręgowego Powiatu Cook, domagając sie ponownego rozpatrzenia jego sprawy i przywrócenia go do pracy w policji. W pozwie Abbate twierdzi, że Rada Policji popełniła 12 błędów proceduralnych, gdy podejmowała decyzje o wydaleniu go ze służby.

Policjant w czerwcu został uznany winnym pobicia Karoliny Obryckiej. Zdarzenie zostało zarejestrowane przez kamery zainstalowane w lokalu, a nagranie na którym widać jak postawny mężczyzna bije drobną kobietę obiegło niemal cały świat.

Do pobicia Karoliny Obryckiej doszło 19. lutego 2007 roku w pubie, w którym pracowała ona jako barmanka. Kiedy kobieta odmówiła podania alkoholu mocno wstawionemu już policjantowi, doszło do przepychanki. Policjant zaatakował Obrycką, która chciała odepchnąć mężczyznę kiedy ten wszedł za bar.

W trakcie procesu Abbate przyznał, że był pod wpływem alkoholu, ale pobił barmankę w obronie własnej, kiedy kobieta kilkakrotnie go popchnęła.

Sędzia nie dał wiary zeznaniom policjanta i uznał go za winnego pobicia. Oddalił natomiast oskarżenia dotyczące próby rzekomego przekupienia świadków w sprawie.

Karolina Obrycka złożyła ponadto cywilny pozew przeciwko byłemu już policjantowi.

MNP (CBS2, inf. wł.)

Copyright ©2010  4NEWSMEDIA. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Categories: Chicago

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*