Anita Alvarez ubiega się o reelekcję

Anita Alvarez fot.Anita Alvarez Facebook

Anita Alvarez fot.Anita Alvarez Facebook

Prokurator powiatu Cook Anita Alvarez ogłosiła we wtorek, 13 października swój start w wyborach na trzecią z kolei kadencję. Wśród możliwych kontrkandydatów wymieniane są przedstawicielki Partii Demokratycznej – Kim Foxx i Donna More.

Prokurator powiatu Cook Anita Alvarez formalnie ogłosiła, że będzie starać się o reelekcję w nadchodzących w przyszłym roku wyborach. Alvarez, związana z Partią Demokratyczną, jest pierwszą kobietą, która została prokuratorem powiatu Cook. Stanowisko objęła w 2008 r., w kolejnych wyborach w 2012 r. pokonała republikańską kontrkandydatkę Lori Yokohamę zdobywając aż 77 proc. głosów.

W zaprezentowanym 13 października spocie wyborczym Anita Alvarez podkreśla swoje związki z Chicago. Prokurator, która dorastała w niebezpiecznej dzielnicy Pilsen, została adwokatem 29 lat temu. W swojej pracy skupiała się głównie na problematyce gangów i przestępczości zorganizowanej. Teraz zapowiada reformę stanowego wymiaru sprawiedliwośći i rozwiązanie problemu ulicznej przemocy w Chicago.

Anita Alvarez jako pierwsza ogłosiła start w wyborach na urząd prokuratora powiatu Cook. Zdaniem ekspertów zajmujących się lokalną polityką, jej głównymi przeciwniczkami w przyszłorocznych wyborach mogą zostać demokratki – Kim Foxx i Donna More.

(gd)

Categories: Chicago

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*