„Animals Inside Out”, czyli zwierzęta jakich nie znałeś

Od koni, przez kozy, żyrafy po ośmiornice – Museum of Science and Industry zaprasza na najnowszą wystawę z cyklu „Body Worlds”. Ekspozycje ukazujące niepowtarzalne szczegóły ludzkiej anatomii na całym świecie przyciągnęły do muzeów miliony ludzi. Teraz Gunther von Hagens w ten sam sposób prezentuje zwierzęta.

fot. Jacek Boczarski/ Wystawa "Animals Inside Out" w Museum of Science and Industry

fot. Jacek Boczarski/ Wystawa „Animals Inside Out” w Museum of Science and Industry

Wystawa zatytułowana „Animals Inside Out” swą amerykańską premierę miała 14 marca w chicagowskim Museum of Science and Industry. Ekspozycja dla zwiedzających dostępna będzie przez następne kilka miesięcy.

Seria ekspozycji „Body Worlds” od 1995 roku szokuje i zachwyca prezentując tzw. plastynaty – zwłoki poddane procesowi plastynacji, czyli usunięciu z tkanek organizmu wody oraz tłuszczów (potrzebnych do rozwoju bakterii gnilnych) i nasyceniu ich odpowiednimi polimerami, co powoduje zatrzymanie ich rozkładu, zachowany zostaje jednak ich kształt i kolor. Wystawy przedstawiające szczegóły ludzkiej anatomii obejrzało miliony ludzi na całym świecie. Nie obyło się bez kontrowersji. Dla jednych ekspozycje były szokującym przejawem profanacji zwłok, dla innych fantastyczną wizualizacją złożoności ludzkiego ciała i znakomitą lekcją anatomii.

Teraz twórca procesu plastynacji i wystawy „Body Worlds” Gunther von Hagens w ten sam niesamowity sposób prezentuje zwierzęta – od najlepszego przyjaciela człowieka, przez konie żyrafy, po ośmiornice.

Bilety na ekspozycję „Animals Inside Out” nabyć można na internetowej stronie MSI lub w kasach przed wejściem.

Cincopa WordPress plugin

in

 

 

 

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*