Amerykanie najchętniej przeprowadzają się do Chicago

Wietrzne Miasto to numer jeden na liście najchętniej wybieranych miejsc do przeprowadzki – wynika z badania jednej z największych firm organizujących przeprowadzki w USA United Van Lines, z siedzibą w St. Louis w Missouri.

fot. David Schwen

fot. David Schwen

Zaraz za Chicago, które w ostatnich latach nie wypadało zbyt dobrze w sondażu, znalazły się Waszyngton w Dystrykcie Kolumbii i Atlanta w Georgii.

Większość klientów United Van Lines (71,6 proc.) odpowiedziała, że przeprowadziła się do miast na czele listy za pracą lub w ramach przeniesienia wewnątrz firmy. Około 13 proc. respondentów szukało nowego lokum na czas emerytury, a blisko 10 proc. zmieniło miejsce zamieszkania z powodów zdrowotnych lub innych. Znaczną część stanowiły osoby w wieku 25-35 lat, a także z rocznymi zarobkami 150 tys. dolarów.

Natomiast na liście dotyczącej wyprowadzek Wietrzne Miasto zajęło 6. miejsce. Jednak osób opuszczających miasto było prawie dwa razy mniej niż nowo przybyłych.

Główne kierunki przeprowadzek w sezonie letnim to z Zachodniego Wybrzeża i południowych stanów na Środkowy Zachód i do stanów na północnym wschodzie USA.

Dane dotyczą okresu od maja do sierpnia bieżącego roku.

(as)

Categories: Chicago
Tags: Chicago

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*