Amazon otwiera magazyn w Joliet

fot.Jakub Kaczmarczyk/EPA

fot.Jakub Kaczmarczyk/EPA

Aż tysiąc osób znajdzie zatrudnienie w przygotowywanym do otwarcia przez firmę Amazon pierwszym magazynie wysyłkowym tej firmy w stanie Illinois. Potentata na rynku internetowej sprzedaży wysyłkowej przyciąga bliskość Chicago – chłonnego rynku zbytu.

W magazynie o powierzchni 500 tys. stóp kwadratowych (ok. 46,5 tys. metrów kw.) pracę znajdzie 1000 osób – głównie mieszkańców Joliet i powiatu Will. Oferowane przez Amazon płace to 13 – 14,95 dol. za godzinę pracy. Firma oferuje ubezpieczenie zdrowotne i plany emerytalne.

Władze Joliet z zadowoleniem przyjęły nadchodzącą inwestycję Amazon – potentata na rynku internetowej sprzedaży wysyłkowej. Z magazynu w Joliet wysyłane będą głównie książki i sprzęt elektroniczny, a głównym rynkiem docelowym będzie oczywiście Chicago.

Dzięki pierwszemu w Illinois magazynowi firmy, klienci będą mogli liczyć na dostarczenie zamówionej przesyłki w ciągu jednego dnia, pod warunkiem, że złożą zamówienie rano – nie później niż do 7.45.

Nie podano na jak wysokie ulgi podatkowe w Joliet może liczyć Amazon. Przedstawiciele firmy poinformowali, że o atrakcyjności Joliet zdecydowało położenie blisko Chicago, dobra infrastruktura umożliwiająca szybki transport przesyłek oraz udostępnienie przez miasto magazynu znajdującego się u zbiegu autostrady I-53 i Laraway Road.

Amazon, którego głównymi konkurentami są firmy Walmart, eBay i Google planuje otworzyć magazyn wysyłkowy w Joliet przed tegorocznym sezonem bożonarodzeniowych zakupów.

(gd)

Categories: Chicago

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*