Amazon dostarczy paczkę do bagażnika samochodu

Amazon dostarczy paczkę do bagażnika samochodu

Nowa usługa firmy Amazon dostępna jest już w 37 amerykańskich miastach, w tym w Chicago. Pomysł zdalnego otwierania samochodowych bagażników, by zostawić w nich zamówione przesyłki, budzi jednak sporo kontrowersji.

Usługa „in-car” dostępna jest dla użytkowników korzystających z opcji Prime już w 37 amerykańskich miastach, również w Chicago. Amazon może pozostawić paczkę w bagażniku samochodu, po ówczesnym uprzedzeniu zamawiającego. Otworzenie samochodowego bagażnika możliwe jest dzięki aplikacji mobilnej przypisanej do użytkownika serwisu. Kurier lokalizuje samochód przy pomocy sieci GPS, otwiera bagażnik za pomocą specjalnego kodu i zostawia w nim przesyłkę. Następnie samochód jest zdalnie zamykany, a adresat zawiadamiany o pozostawieniu paczki. Usługa możliwa jest jednak tylko dla posiadaczy nowych (rocznika 2015 i nowszych) samochodów kilku marek – Chevrolet, Buick, GMC, Cadillac i Volvo.

Amazon twierdzi, że dzięki usłudze zminimalizowane zostaje ryzyko zaginięcia lub kradzieży paczki, a system służący otwieraniu bagażnika jest w pełni bezpieczny. Mimo zapewnień o bezpieczeństwie wielu użytkowników Amazona jest sceptycznych i nie chce ryzykować potencjalnego wycieku danych umożliwiających lokalizację i otworzenie samochodu.

(gd)

fot.Amazon.com

Categories: Chicago, Internet

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*