Alarm bombowy w żydowskiej szkole w Chicago

Alarm bombowy w żydowskiej szkole w Chicago

Alarm bombowy ogłoszono we wtorek 7 marca rano w żydowskiej szkole na północy Chicago. Na szczęście sygnał okazał się fałszywy.

Około 9 rano ktoś zadzwonił do Chicago Jewish Day School przy 5900 Sheridan Road w dzielnicy Edgwater i powiedział, że w budynku jest bomba – informuje policja.

Wszyscy uczniowie zostali ewakuowani, a ulice wokół szkoły zamknięte. Przeszukiwanie budynków szkolnych z wykorzystaniem psów tropiących materiały wybuchowe trwało dwie godziny. Nic nie znaleziono i około 11 uczniowie wrócili na zajęcia.

Od początku roku w żydowskich ośrodkach i szkołach na terenie całego kraju zgłoszono około sto alarmów bombowych. Do ostatnich należą te w Nowym Jorku, na Florydzie i w Milwaukee.

(jm)

fot.Adam Gerard/Flickr

Categories: Chicago

Comments

 1. D
  D 7 marca, 2017, 21:03

  Zaczynamy zbierac zniwaw retoryki Trumpa Rasisci homofobii nacjonalisci i inne g…. poczulo ze prezydent jest po ich stronie To wszystko zaczyna przypominac lata trzydzieste w Europe

  Reply this comment
  • diwron
   diwron 8 marca, 2017, 08:40

   Rzczywiście. Głupota krytyków Trumpa jest nieskończona. Tylko idiota może zarzucać antysemityzm komuś, którego zięć jest ortodoksyjnym żydem i aby go poślubić córka Trumpa przeszła na judaizm.

   Reply this comment
 2. Ezy
  Ezy 8 marca, 2017, 14:01

  Diwron twoja uwaga jest tak samo idiotyczna jak ta, kiedy rasiści podpierają się twierdzeniem, że nie są rasistami, bo kolegują się z Murzynem. Faktem jest, że wszelkiego rodzaju słowocz wraz z objęciem prezydentury przez Trumpa poczuła, że ma wolną rękę do dyskryminowania wszystkich, którzy wyglądają inaczej niż oni.

  Reply this comment

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*