Alan Konwinski aresztowany w związku z włamaniami do salonów spa

Alan Konwinski  fot.Northbrook Police Department

Alan Konwinski fot.Northbrook Police Department

26-letni mieszkaniec Highland Park został aresztowany 18 lutego w związku z serią włamań do salonów kosmetycznych. Alan Konwinski został zatrzymany za jazdę z zawieszonym prawem jazdy, a rozpoznany dzięki… bluzie z kapturem.

Alan Konwinski został zatrzymany w zeszły czwartek w Northbrook. 26-latek jechał samochodem pomimo braku ważnego prawa jazdy. Tego samego dnia policjanci z Northbrook otrzymali z biura policji stanowej powiatu DuPage materiały dotyczące mężczyzny poszukiwanego w związku z włamaniami do salonów kosmetycznych.

W momencie zatrzymania Konwinski miał na sobie charakterystyczną bluzę z kapturem, taką samą, jaką nosił włamywacz uchwycony przez kamerę monitoringu jednego z obrabowanych salonów odnowy biologicznej. Mężczyzna przyznał się do kilku włamań.

Złodziej, który wyspecjalizował się we włamaniach do salonów kosmetycznych usłyszał zarzuty pięciokrotnego włamania i kradzieży. Policja poszukuje kolejnego mężczyzny, prawdopodobnie wspólnika Konwinskiego. Od sierpnia 2015 r. w Chicago i na przedmieściach doszło do ponad 80 włamań do salonów kosmetycznych.

(gd)

Categories: Chicago

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*