Akcja CTA: trzymaj się z daleka od torów

Akcja CTA: trzymaj się z daleka od torów

Chicagowskie przedsiębiorstwo komunikacji miejskiej (Chicago Transit Authority) rozpoczyna kampanię na rzecz zwiększenia bezpieczeństwa na torach kolejowych.

 fot. facebook.com/thecta

fot. facebook.com/thecta

Główne hasło kampanii, drukowane na nowych biletach, głosi: „To nie jest warte twojego życia. Trzymaj się z daleka od torów”. Slogan pojawi się również na wagonach i na stacjach kolejowych sieci CTA.

Akcja ma zwrócić uwagę podróżnych na zagrożenia związane ze schylaniem się po przedmioty upuszczone na tory, przebywaniem zbyt blisko krawędzi peronów i przechodzeniem przez tory w niedozwolonych miejscach.

Do największej liczby śmiertelnych wypadków w branży kolejowej dochodzi z udziałem pieszych, którzy przechodzą przez torowiska, spacerują wzdłuż nich lub siadają bezpośrednio na torach. Najliczniejszą grupę ofiar stanowią nastolatki.

Pociągi poruszają się ciszej niż dawniej, a coraz więcej osób przebywających w pobliżu torów ma na uszach słuchawki lub rozmawia przez telefon komórkowy. W tym właśnie specjaliści upatrują przyczyn wielu tragedii.

Mimo licznych ostrzeżeń liczba pieszych ginących pod pociągami utrzymuje się na stałym poziomie i wynosi średnio 50 osób rocznie. Od początku 2013 roku na torach zginęło siedem osób.

(kc)

Categories: Chicago
Tags: akcja, CTA, tory

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*