Agresywny pasażer powodem lądowania samolotu z Chicago

W piątek samolot lecący z Chicago do Warszawy musiał lądować awaryjnie w Glasgow – poinformował rzecznik linii LOT, Leszek Chorzewski. Tym razem powodem nie była usterka techniczna, ani złe warunki pogodowe, ale bardzo agresywny pasażer, który uniemożliwiał załodze kontynuowanie lotu.

fot.YouTube-CivilTV/ Awaryjne lądowanie Boeinga 767 pilotowanego przez kpt. Wronę w listopadzie

Podczas piątkowego lotu polskiego samolotu LO 002  z Chicago do Warszawy na pokładzie samolotu jeden z pasażerów zachowywał się bardzo agresywnie zarówno w stosunku do załogi, jak i towarzyszy podróży. Mimo wielu prób, mężczyzny nie udało się uspokoić.

Ok. godz. 1.00 nad ranem czasu EST pilot samolotu podjął decyzję o awaryjnym lądowaniu w Glasgow. Mężczyzna trafił w ręce policji. Rzecznik LOT podkreślił, że nieprzewidziane lądowanie wiązało się nie tylko z półtora godzinnym opóźnieniem lotu, ale przede wszystkim ogromnymi kosztami. Niewykluczone, że zostanie nimi obciążony główny winowajca.

Samolot z pozostałymi pasażerami wylądował bezpiecznie na warszawskim Okęciu ok. godz. 5 nad ranem czasu EST – poinformowało biuro prasowe PLL LOT.

Zobacz także: Samolot LOT z Nowego Jorku lądował bez podwozia w Warszawie

AS

Copyright ©2012 4 NEWS MEDIA. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Categories: Chicago

Comments

 1. Katarzyna
  Katarzyna 24 lutego, 2012, 16:47

  Zapłacić powinien ten rozrabiaka!!!a ciekawe,nic niepisza o tej osobie,skąd pochodzi,rzadnego imienia-widocznie to nie Polak,bo gdyby był ,,nasz,, to wszystko by było napisane i pewnie ze pijany

  Reply this comment
 2. Katarzyna
  Katarzyna 24 lutego, 2012, 20:26

  Aktywista -to byl ,,nas,nachlany??w naszych samolotach??a za kogo ty sie uważasz?za greka może, co?jaki mądry i jeszcze wie,ze to nas haha

  Reply this comment
 3. Hunter
  Hunter 25 lutego, 2012, 02:08

  No wlasnie zastanawiajace jest ze nie podano zadnych szczegulow o tej osobie

  Reply this comment
 4. karol
  karol 25 lutego, 2012, 04:13

  Bylem w tym samolocie. Prostak nachlal sie wodki i zaczal awanturowac, grozic pasazerom. byl tam chyba policjant po sluzbie ktory pomogl go obezwladnic. To byl Polak ok 50tki. Caly czas na wszystkich przeklinal. Wstyd straszny za takiego rodaka.

  Reply this comment
 5. karol
  karol 25 lutego, 2012, 13:07

  Orlando – Rzeszow to byla jego trasa z tego co uslyszalem od stewardow w samolocie.

  Reply this comment
 6. Krzys
  Krzys 25 lutego, 2012, 17:45

  Rzeszow- z pewnoscia okolice Rzeszowa….to wszystko wyjasnia.

  Reply this comment

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*