Adwokat Blagojevicha trafi za kratki?

Do ostrej wymiany zdań doszło pomiędzy sędzią prowadzącym sprawę Roda Blagojevicha a obrońcą byłego gubernatora. Sam Adam Jr. P-owiedział sędziemu, że jest gotów pójść do więzienia, jeżeli nie uzyska zgody na to, aby w czasie mowy końcowej mógł odwołać się do świadków, których nie przesłuchał w czasie 7-tygodniowego procesu.

fot.AP/ Adwokat byłego gubernatora gotów jest pojśc do więzienia

We wtorek kontynuowane będzie wygłaszanie mów końcowych w procesie, w którym Rod Blagojevich oskarżony jest o korupcję, w tym m.in. próbę „sprzedania” nominacji do Senatu USA.

Podczas poniedziałkowego posiedzenia obrońca Roda Blagojevicha zasugerował sędziemu Jamesowi Zagelowi, że w swojej wtorkowej mowie końcowej wspomni świadków, którzy nie zostali wezwani do składania zeznań. Zapowiedź ta wywołała ostry spór pomiędzy nim a sędzią. James Zagel ostrzegł adwokata, że jeśli odwoła się do niedoszłych świadków, którzy nie złożyli formalnych zeznań, może spodziewać się poważnych konsekwencji prawnych, z karą więzienia włącznie. Sam Adam Jr. Oświadczył, że jest gotów pójśc do wiezienia, aby bronić swego klienta.

Jednak prawnicy, którzy znają adwokata twierdzą, że 37-letni Adam nie zrealizuje swoich zamiarów i nie będzie ryzykował karierą z racji tego, że nie zgadza się z sędzią. Kontrowersyjny obrońca jest znany z barwnych wystąpień, w tym z wygłoszenia porywającej mowy końcowej, która przyczyniła się do uniewinnienia słynnego muzyka R&B R. Kelly’ego oskarżonego dwa lata temu o pedofilię i produkcję pornografii dziecięcej.

To czy prawnik, zdecyuje się złamac zakaz sądu zdecyduje się już dzisiaj, kiedy obrońcy byłego gubernatora wygłaszać będą drugą część mów końcowych.

Na Rodzie Blagojevichu ciąży szereg zarzutów korupcyjnych. Były gubenrator miał według prokuratury oświadczyć, że prawo nominowania senatora USA jest „złotem” i dzięki niemu uzyska on dla siebie osobiste korzyści.

MO (AP, inf. wł)

Copyright ©2010 4NEWSMEDIA. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Categories: Chicago

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*