90 lat więzienia za brutalne pobicie prowadzące do kalectwa

90 lat więzienia za brutalne pobicie prowadzące do kalectwa

Heriberto Viramontes, który brutalnie bijąc młodą kobietę, spowodował jej trwałe kalectwo, został skazany na 90 lat więzienia. W praktyce oznacza to, że 35-latek umrze za kratkami. 

Heriberto Viramontes fot.Chicago Police

Heriberto Viramontes fot.Chicago Police

W kwietniu 2010 roku Viramontes zaatakował kijem baseballowym w dzielnicy Bucktown przechodzące ulicą dwie młode kobiety. Natasha McShane z Irlandii Północnej, ucząca się w Chicago w ramach wymiany studenckiej, doznała trwałego uszkodzenia mózgu. Mimo długiej rehabilitacji młoda kobieta nie chodzi i nie mówi. Jej przyjaciółka z Chicago, Nancy Jurich, także doznała poważnych obrażeń, w wyniku których ma problemy z utrzymaniem równowagi i nie jest w stanie prowadzić samochodu.

Viramontesowi groziło maksymalnie 120 lat pozbawienia wolności. Jego dziewczyna, Marcy Cruz, która była świadkiem pobicia studentek, została skazana na 22 lata więzienia, ponieważ pomogła Viramontesowi zbiec z miejsca ataku. Była kierowcą samochodu, do którego wsiadł napastnik.

Viramontes najwcześniej na wolność będzie mógł wyjść po odbyciu 85 proc. kary, czyli po około 77 latach spędzonych za kratkami. 35-letni obecnie mężczyzna najpewniej nie doczeka przedterminowego zwolnienia.

(ao)

Categories: Chicago

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*